Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

11 marca 2024 | Brak komentarzy

Po raz kolejny z kościoła parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się 15 marca o godz. 18 mszą św. Organizatorzy przewidzieli trzy trasy, każda z nich ma długość ponad 40 km.

Udział w EDK polega na indywidualnym (lub w małej grupce) przejściu nocą wcześniej opisanej trasy, zgodnie z własnym tempem i możliwościami i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pielgrzymi idą w ciemności i skupieniu, pokonując własne słabości.

Każdy idzie na własną odpowiedzialność.Wszelkie informacje oraz zapisy – na stronie www.edk.org.pl. Informacje o dąbrowskiej EDK można znaleźć na facebooku  #EDK Dąbrowa Tarnowska

Pomysłodawcą EDK (podobnie jak i Szlachetnej Paczki) jest ks. Jacek Stryczek wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości i Stowarzyszeniem WIOSNA. Pierwsza EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA odbyła się w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2024 roku odbywa się w 15 krajach, 510 miejscach, na 1145 trasach.

Zapraszamy 15 marca na dąbrowską EDK! Chętnych zapraszamy również tydzień później (22 marca) na EDK do Szczucina lub Żabna.

Organizatorzy EDK Dąbrowa Tarnowska

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)