Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

FINAŁ AKCJI „WSŁUCHAJMY SIĘ W KSIĄŻKI!”

18 października 2021 | 1 komentarz

W miesiącach wrzesień i październik br. zgłoszone klasy szkół podstawowych uczestniczyły w akcji „Wsłuchajmy się w książki!” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po spotkaniach online na temat książek mówionych klasy: II, III i IV ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie oraz III a, III c i III d ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej podjęły wspólnie z bibliotekarkami Oddziału dla Dzieci MBP realizację bibliotecznego audiobooka.

Czytanymi tekstami były „OPOWIASTKI Z BIBLIOTEKI”, czyli bajki napisane przez bibliotekarzy i sympatyków MBP, a znane z wieczornych spotkań online z dziećmi pt. „Czytanki na dobrą noc” w dąbrowskiej książnicy. Już w swoim gronie w szkolnych ławkach uczniowie pod okiem pań nauczycielek zajęli się nagraniem lektorskim, oprawą dźwiękową i zaprojektowaniem okładek. Zachęcamy do wypożyczenia i wysłuchania tego wyjątkowego audiobooka. Więcej szczegółów w Oddziale dla Dzieci MBP.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 19 października 2021 o 13:55
    leszek :
    Dobra akcja, trzeba dzieci przyzwyczajać do czytania bo za dużo w komputerach i inerenatach siedzą. A potem mamy tak, że wg oficjalnych danych ponad połowa Polaków w ciągu roku nie czyta żadnej książki a z pozostałej połowy większość czyta byle co, bez żadnej wartości poznawczej.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)