Dzisiaj:
Środa, 21 lutego 2018 roku
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega

Finał V Międzygminnego Festiwalu Kolęd w DDK

30 stycznia 2018 | 1 komentarz

Czterogodzinny maraton z udziałem finalistów V Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Wójta Radgoszczy przez Dąbrowski Dom Kultury oraz Urząd Gminy w Radgoszczy przyniósł wiele radości zarówno wykonawcom, jak i wiernym słuchaczom.

Festiwal był piękną modlitwą do nowonarodzonego Jezusa, przyniósł też artystyczne plony.

Jury w składzie: Łukasz Chmiel (Przewodniczący), Edmund Wilk, Zygmunt Kułaga, Joanna Gwóźdż po przesłuchaniu 28 solistów i 11 zespołów (z powodu choroby nie dotarło 4 solistki i 1 zespół) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

• przedszkola – soliści
I miejsce – Magdalena Mol (Ochronka im. św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Milena Wąż (Publiczne Przedszkole w Radgoszczy)
III miejsce – Magdalena Pyzik (Publiczne Przedszkole w Zarzeczu Dużym);

• przedszkola – zespoły
I miejsce – „ISKIERKI” (Publiczne Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – „KRÓLICZKI” (Ochronka im. św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej);

• szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:
I miejsce – Dagmara Frąc (Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym)
II miejsce – Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie)
III miejsce – Julia Kupiec (PSP w Radgoszczy)
Oraz wyróżnienie – Kinga Fido (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej);

• szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
I miejsce – Kamila Motyka (Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)
II miejsce – Patrycja Kędzior (PSP w Zarzeczu Dużym)
III miejsce – Zofia Garncarz (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej);

• szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
I miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Kacper Orszulak (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
oraz wyróżnienie – Emilia Kowal (PSP nr w Smęgorzowie);

• szkoły podstawowe – zespoły:
I miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny (PSP w Lipinach)
II miejsce – „DO RE MI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – „SCHERZO” (PSP w Radgoszczy);

• klasy VII i gimnazjalne, soliści:
I miejsce – Natalia Nędza (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Emilia Juras (PSP w Radgoszczy)
Oraz wyróżnienie – Emilia Soja (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej);

• klasy VII i gimnazjalne, zespoły:
I miejsce – „STACCATO” (PSP w Radgoszczy)
II miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Zespół wokalny (PSP w Luszowicach).

Nagrody i dyplomy wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji UG w Radgoszczy, Łukasz Chmiel (Przewodniczący jury) i Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK. Podczas obrad komisji oceniającej prezentacje czas umilił swoim krótkim koncertem kolęd we własnej aranżacji Adam Dudek. Wszyscy finaliści mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów festiwalu.

DDK


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 31 stycznia 2018 o 22:33
    […] Więcej o konkursie >>> […]
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)