Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

GRĘBOSZÓW: BUDOWA PRZEDSZKOLA ZE ŻŁOBKIEM

6 grudnia 2022 | komentarzy 11

W Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie została zawarta umowa na budowę zadania pn. „Budowa budynku użyteczności publicznej – przedszkola ze żłobkiem w Gręboszowie”, dofinansowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

To niezwykle ważna inwestycja dla gręboszowskiej gminy, na którą od bardzo dawna czekają mieszkańcy.

Jej koszt to ponad 18 mln zł. Będzie w nim miejsce na 100 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci uczęszczających do żłobka. Planowany termin realizacji zadania to 30 miesięcy.

Umowę z wykonawcą podpisał wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, podczas uroczystego spotkania, w którym uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele województwa, lokalni samorządowcy i radni. Powiat Dąbrowski reprezentował starosta Lesław Wieczorek.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 7 grudnia 2022 o 07:45
  Roman :
  A starosta może tą inwestycję nadzorować, używając auta służbowego do celów służbowych, głownie w godzinach bardzo wrześnie porannych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 2. 7 grudnia 2022 o 15:14
  zzz :
  Skąd oni wezmą 100 dzieci w Gręboszowie???? Niech najpierw stworza miejsca pracy. Starzy nie rodzą!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 14)
 3. 7 grudnia 2022 o 21:13
  Ja :
  Po co do podpisania umowy potrzebna jest uroczystość z udziałem tylu politykierów? Każdy chce mieć zasługi? Czy to jakaś nadzwyczajna budowla na skalę co najmniej kraju? Nie, to tylko zwykłe przedszkole. Kiedy ci wszyscy celebryci polityczni pracują? Przecież to my z naszych podatków płacimy im - niemałe - pensje, a oni tylko się lansują i lansują.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 17)
 4. 8 grudnia 2022 o 07:09
  Obiektywny :
  Inwestycja kosztowna, to prawda, ale chybiona jak na obecne czasy. Zarobi na tym głównie wykonawca. Samorząd ( wójt ) niestety musi się od wiosny 2024 pożegnać ze stanowiskiem, o czym się już głośna mówi nie tylko w Gręboszowie. Ale nie będzie bez pracy, przecież ma gospodarkę i to nie małą, tylko że i tu może nie być chęci do roboty podobne jak w straży, jak w samorządzie...No chyba,że zatrudnia w spółce skarbu państwa - czyli niezła kasa bez kompetencji i doświadczenia...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 5. 8 grudnia 2022 o 14:15
  Adam :
  To tak nieco podobnie, jak kiedyś burmistrz Dąbrowy otrzymał promesę na milion i ten sam dokument wręczało mu trzech różnych polityków, tylko że każdy z nich "wręczał" osobno oraz w innym czasie. Nawet były zapytania, czy dostał milion czy w sumie trzy miliony. Polityczne przedszkole, a czy celebryci polityczni pracują? Bardzo intensywnie, tak intensywnie, że wypracowali ponad 17% inflacji, spowodowali drożyznę. Żeby w drugiej dekadzie XXI wieku zakup 1,5 tony węgla był tak skomplikowany i jak już go ktoś zakupi to od razu sukces medialny ( facebook czy jeszcze inaczej). Kasy z KPO nie ma, afery rządowe nierozliczone, milionowe zarobki w spółkach państwowych, obrażanie młodych kobiet, kretyńskie stanowisko wobec pracy lekarzy, pilnowanie dostępu do szeregowego posła przez zastępy policji ( za nasze podatki), przekazywanie dużych kwot na rządową propagandę telewizyjną, szukanie wrogów gdzie tylko się da, dzielenie społeczeństwa i wiele innych spraw. I co, nie widać że pracują?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 22)
 6. 10 grudnia 2022 o 11:21
  antek :
  Może to i zwykłe przedszkole. Ale jak dotąd żłobka nie było wcale, a warunki przedszkola można sobie sprawdzić. A że sukces chcą mieć nawet Ci którzy mało co pomogli, to tak było przedtem, tak jest teraz i tak zapewne będzie w przyszłości. Najważniejsze że przełamano poprzedni marazm gminny. Niech żyją maluchy !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 11)
 7. 10 grudnia 2022 o 13:13
  antek :
  Brawo Radni. Brawo Wójt. Brawo podatnicy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 11)
 8. 11 grudnia 2022 o 19:50
  do Antka :
  Nigdy przedtem nie było aż tak, żeby do jednej inwestycji aż 3 rzędy politykierów się ustawiały do zdjęcia. Chociaż nie, było tak w czasach słusznie minionych za komuny, propaganda sukcesu, wizyty gospodarskie pierwszego sekretarza (nazywanego dziś prezesem0, malowanie trawy na zielono.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 9. 12 grudnia 2022 o 07:14
  Podatnik :
  przysłowie mówi: "po owocach ich poznacie". Zobaczymy jak ten owoc się rozwinie: mało dzieci, inwestycje można było zrobić tańszym kosztem gdzie indziej, bo warunki na to są. Koszt zadania przekroczy grubo ponad 20 milionów, pozostałe rzeczy do roboty wstrzymane. Kolejny budynek z zapleczem do otrzymania. Jak i inni podatnicy z Gręboszowa byliśmy też maluchami na tej gminie, było przedszkole, szkoły ( nie potrzebny był żłobek), dało się zdobyć dobre podstawowe wykształcenie, a i na studia jak kto chciał i miał chęci oraz predyspozycje tez mógł iść. Brawo Radni. Brawo Wójt. Brawo podatnicy. Następna kadencja to tak jak w naszym kraju - spłacanie długów i zastój inwestycyjny.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 10. 12 grudnia 2022 o 09:18
  Piotr :
  komentujący antek manifestuje brawa dla rady, dla wójta i dla podatników. A jeszcze powinien dopisać, jak to serwowali sobie nawzajem podwyżki - wójt wnioskował o podwyższenie diet dla radnych, ( szczególnie dla przewodniczącego), dał podwyżkę zastępcy, a to rada dała podwyżkę dla wójta i tak dalej i tak dalej...aż w końcu rada w tym galopie musiała zagłosować za kredytem dla gminy. Pewien klasyk kiedyś mówił: " "Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie". No i tak też się dzieje w tym niewielkim Gręboszowie, daleko od aglomeracji, spokój, mało kto widzi jak to w urzędzie przeprowadza się w dziwny sposób nabory na stanowiska urzędnicze. Podatki od jakiegoś czasu jedne z większych nie tylko w powiecie dąbrowskim, ale i zapewne w regionie tarnowskim, opłaty za gospodarowanie odpadami także. Pomocy w wyniku klęsk na gminie nie było. Służba zdrowia pod znakiem zapytania, jeżeli chodzi o kolejne lata funkcjonowania. I jak tu nie manifestować: Brawo podatnicy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 11. 23 września 2023 o 23:34
  Maniek :
  Powiem tak, tym ktorych boli ich praca, lansowanie sie, czy sa zainteresowani ich zyciem (mam na mysli zyciem wojta), wskoczcie w ich stanowiska i robcie eunuchy to samo. Moze wyjdzie lepiej. Dosc ze sie wiesniakom wychodzi na przeciw, to marudzą.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)