Poniedziałek, 6 maja 2024 roku
Benity, Gościwita, Jana, Judyty, Juranda

Halowe Mistrzostwa Małopolski w łucznictwie

10 lutego 2014 | 1 komentarz

W hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Zabierzowie 8 lutego 2014 r. rozegrane zostały kolejne Halowe Mistrzostwa Małopolski 2014 w łucznictwie. Na starcie stanęło 45 zawodniczek i zawodników reprezentujących 6 klubów Małopolski.

W konkurencji OPEN wśród kobiet zwyciężyła Karina Lipiarska (Grot Zabierzów) pokonując w finale aktualną Mistrzynię Polski – Agatę Bulwa (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) 6:2. Trzecią była Katarzyna Mickiewicz (Dąbrovia).

W konkurencji OPEN wśród mężczyzn zwyciężył kadet z Zabierzowa – Krystian Molenda (Grot Zabierzów), pokonując w finale Mieczysława Przygodę (Płaszowianka). Tym samym Krystian obronił tytuł Halowego Mistrza Małopolski zdobyty w roku ubiegłym. Miejsce 3 zajął Jakub Kot z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.

W łukach bloczkowych zwyciężyła Renata Leśniak przed Magdaleną Zarzycką i Jakubem Fularskim – wszyscy z MGOKiS Dobczyce.

Równolegle do konkurencji otwartej, w której rywalizowali wszyscy zawodnicy – bez względu na kategorię wiekową – przeprowadzono klasyfikację wśród kadetów.

W kategorii juniorek młodszych najlepszą okazała się Anna Forgiel (Dąbrovia), przed Edytą Targosz i Pauliną Kamińską (obie – Sokole Oko Zawadka).

Medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczyły: Maria Kwaśnik – przewodnicząca Rady Gminy Zabierzów i prezes Grota Zabierzów – Marta Jabłońska.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).