Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

ISKRA DĄBRÓWKI BREŃSKIE MA JUŻ 70 LAT

4 lipca 2024 | 1 komentarz

29 czerwca 2024 roku w Dąbrówkach Breńskich świętowano 70-lecie tutejszego Ludowego Zespołu Sportowego „Iskra”.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Przemienia Pańskiego, a dalsza część uroczystości miała miejsce na boisku sportowym.

Tam nie zabrakło życzeń i gratulacji, które popłynęły na ręce wiceprezesa Zarządu klubu Dariusza Białasa. W imieniu samorządu powiatowego złożył je starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, który podkreślił, że ISKRA Dąbrówki Breńskie bez wątpienia wpisała się w historię naszego regionu dostarczając sportowych emocji wielu pokoleniom kibiców, a także integrując lokalną społeczność. Wyrażam radość, że od lat krzewicie kulturę fizyczną wśród mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i rozbudzacie w nich pasję do piłki nożnej, która jest mi szczególnie bliska– mówił Starosta.

Uhonorowano też zawodników i działaczy drużyny. Szczególnym i niezwykle emocjonującym punktem jubileuszu był „Mecz Gwiazd” rozegrany pomiędzy „Reprezentacją Polski Dąbrówki Breńskie”, a LZS Iskra Dąbrówki Breńskie. W pierwszej drużynie gościnnie zagrały gwiazdy reprezentacji Polski, dawniejsi piłkarze „Iskry” oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. starosta Lesław Wieczorek, Mirosław Szymkowiak, Bogdan Zając, Adam Kokoszka i Jakub Bator.

W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpił Parafialny Zespół Owczarnia z Olesna, a także Zespół „Golden Boys” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej i grupa taneczna „Iskra Dance”. Odbył się również turniej zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 4 lipca 2024 o 19:01
    NICK :
    ISKRA TO jest Potęga Iskra Najlepsza Jest ............
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)