Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

JESZCZE MIESIĄC NA WYKORZYSTANIE BONU

1 września 2022 | Brak komentarzy

W Małopolsce rodzice aktywowali 346 tys. bonów turystycznych z niemal 398 tys. przygotowanych przez ZUS. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców regionu przekroczyła 258 mln złotych.

W całym kraju uprawnieni rodzice i opiekunowie bonami zapłacili na łączną kwotę przeszło 2,7 mld zł. Mieszkańcy województwa małopolskiego ze 346 tys. aktywowanych bonów całkowicie wykorzystali niemal 215 tys.


W naszym województwie u prawie 5,6 tys. podmiotów można płacić bonem turystycznym. Do tej pory odebrały one ponad 1 mln płatności, w łącznej wysokości niemal 591 mln zł. To pierwszy wynik w kraju, przed województwami pomorskim (504 mln zł) i zachodniopomorskim (441 mln zł).
W całym kraju przeszło 31 tys. firm i instytucji z branży turystycznej obsługuje bon.

Rodzice, którzy nie wykorzystali bonu, mogą to zrobić do końca września 2022 roku.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „500+”. Zrobią to tylko na PUE ZUS. Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który podaje się podczas płatności. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em.
Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.
Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”, przypada bon w kwocie 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, wartość bonu to 1000 złotych. Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, bon wynosi 1000 złotych. Bon turystyczny otrzyma też dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i dlatego nie przysługuje im „500+”.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)