Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

MIAŁ PRAWIE 3 PROMILE

19 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

49-letni mieszkaniec gminy Szczucin, w powiecie dąbrowskim odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mając prawie 3 promile alkoholu w miejscowości Dąbrowica wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Policjanci z dąbrowskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Dąbrowica. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu na drodze gminnej w Dąbrowicy. Z przekazanych informacji wynikało, że osoba kierująca pojazdem osobowym marki Fiat Punto jest nietrzeźwa. Mężczyzna pojazd opuścił o własnych siłach, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego odnaleźli mężczyznę, który kierował pojazdem oraz poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że ma prawie 3 promile. 49-latek za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem, za co grozi mu zgodnie z kodeksem karnym kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jazda pod wpływem alkoholu zaburza percepcję, co z kolei wpływa na podejmowane dynamicznych decyzji za kierownicą. Niestety, wiele osób w dalszym ciągu igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)