Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

KIEROWCA TIRA MIAŁ PONAD 0,5 PROMILA

19 marca 2024 | Brak komentarzy

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który jechał drogą krajową nr 73 z Tarnowa w kierunku Kielc.

Mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Wczoraj (18.03.br.) około godz. 7, na obwodnicy miasta Dąbrowa Tarnowska policjanci z drogówki sprawdzając trzeźwość poruszających się drogą krajową nr 73, zatrzymali do kontroli kierującego zestawem pojazdów. Mundurowi, po otwarciu drzwi kabiny kierowcy, wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 45-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu tarnowskiego prawo jazdy. Natomiast pojazd, którym się poruszał został przekazany właścicielowi. Teraz kierowca na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy. Od 14 marca br. weszły w życie przepisy dotyczące konfiskaty pojazdu za między innymi kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Konfiskacie podlega pojazd stanowiący własność kierującego w przypadku min. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a § 1 k.k.), w przypadku gdy zawartość alkoholu będzie wynosić co najmniej 1,5 promila we krwi (0,75 mg/l).

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)