Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

„Kochamy nasze – polskie!”

31 października 2017 | Brak komentarzy

Taki tytuł nosi impreza, która z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury w niedzielę 12 listopada o godz.18:00.

W programie: koncert Filharmoników Krakowskich (męski zespół wokalny, instrumentaliści pod batutą Marcina Wróbla, soliści: sopran, tenor, bas i recytator Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Nowej Hucie) oraz wspólne śpiewanie wielkich polskich przebojów, prowadzone przez zespół dąbrowski „Filii Dei” związany z Parafią Rzymsko-Katolicką oraz Strzelca Tomasza Żygułę.


W programie koncertu filharmoników znajdą się pieśni narodowe, żołnierskie, powstańcze, piosenki związane z AK, melodie ze słynnych filmów historycznych („Czarne chmury”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”), popularne utwory o treściach patriotycznych (np. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozkwitały pąki białych róż”). II część to piosenki zarówno przedwojenne, znane starszemu pokoleniu („Ta ostatnia niedziela”), jak i hity XX i XXI w. („Nie płacz Ewka”, „Przeżyj to sam”, „Mury”). Przygotowane przez organizatorów teksty będą wyświetlane na ekranie kinowym, więc łatwo będzie można włączyć się do wspólnego śpiewania dla Niepodległej.

Patronat honorowy przyjęli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Koncert Filharmoników Krakowskich nie byłby możliwy do zorganizowania bez pomocy finansowej głównego sponsora – spółki „Gaz-System”.

Imprezę organizuje Dąbrowski Dom Kultury. Wstęp wolny!

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)