Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

KONCERT „KOLĘDA HEJ!” KAPELI CIUPAGA Z ŁĄCKA

30 grudnia 2022 | komentarze 4

29 grudnia 2022 roku w kościele pw. NMP Szkaplerznej odbył się niezwykły Koncert kolęd i pastorałek „Kolęda Hej!” Kapeli Ciupaga z Łącka. Żywiołowa i radosna muzyka, która popłynęła ze sceny udzieliła się wszystkim.

To była wspaniała uczta muzyczna dla publiczności, która po brzegi wypełniła dąbrowską świątynię.

W imieniu organizatorów, koncert otwarł Starosta Dąbrowski, a zarazem Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, który powitał zaproszonych gości i mieszkańców naszego regionu. Zaznaczył również, że organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie bardzo dobra współpraca z Księdzem Stanisławem Cyranem Proboszczem dąbrowskiej parafii, a także z Województwem Małopolskim, Fundacją PZU oraz Instytutem Rozwoju Obszarów Wiejskich, którzy dofinansowali to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podziękował również artystom za to cudowne widowisko muzyczne, a także wszystkim za obecność.

Wraz z gwiazdą wieczoru wystąpiły gościnnie dwie wspaniałe artystki z Powiśla Dąbrowskiego: Julia Kądzielawa uczennica klasy 3b I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej (laureatka Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2022”), a także Gabriela Sołtys – mieszkanka Szczucina, studentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Na scenie zaśpiewała również 3-letnia Gabrysia, wielka fanka Kapeli Ciupaga, która z niecierpliwością czekała na ten koncert. Poproszona na scenę przez Piotra Krzywdziańskiego, wspólnie z zespołem wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Swoim spontanicznym występem skradła serca wszystkich uczestników i została nagrodzona wielkimi brawami.

Kapela Ciupaga wystąpi jutro na „Sylwestrze Marzeń” TVP w Zakopanem. Zachęcamy do oglądania ich występu!

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniężna na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców partnerskiego miasta Bałta na Ukrainie. Serdecznie podziękowania za zrozumienie potrzeb naszych przyjaciół i hojne wsparcie ich w tych trudnych chwilach. Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2023 roku. O jej szczegółach będziemy informować na stronie internetowej oraz Fanpage’u Powiatu Dąbrowskiego.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 grudnia 2022 o 22:18
  Elka :
  Koncert może fajny ale nagłośnienie do kitu. Przez internet jak ktoś oglądał to porażka nie było nic słychać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 2. 31 grudnia 2022 o 16:25
  uważny :
  Chorzy chcieli zobaczyć występ ale niestety przez złą akustykę dużo straciliśmy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 3. 2 stycznia 2023 o 04:45
  Barbara :
  Sorry, ale miejscem takich imprez jest Dom Kultury a nie kościół.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 20)
 4. 3 stycznia 2023 o 12:02
  Kasia :
  A dlaczego nie w Kościele? Czy to coś niestosownego?moim zdaniem wręcz przeciwnie, żywiołowo śpiewane kolędy na chwałę Pana, super, i jeszcze za darmo w przeciwieństwie do ubiegłorocznego koncertu Golców w Kościele w Luszowicach za który trzeba było słono Zapłacić za bilety, dla pozostałych drzwi zamknięto.Brawo dla Starosty p. Wieczorka który już kilka razy zorganizował wspaniałe widowisko.Oby tak dalej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 12)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)