Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku
Antoni, Jan, Rościsław

KONCERTEM UCZCIJMY NIEPODLEGŁOŚĆ

29 października 2021 | Brak komentarzy

Burmistrz Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Z tej okazji tuż po złożeniu okolicznościowych wiązanek przy Pomniku Poległym za Ojczyznę w Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się koncert fortepianowy „Polska Niepodległa” w wykonaniu znakomitego polsko – argentyńskiego duetu muzyków Tamary Granat i Adriana Kredy. Koncert zaplanowany został na godz. 10:45.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednakże w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, obowiązują wejściówki. Bezpłatne wejściówki na koncert odbierać można w dziale Organizacji Imprez Gminnego Centrum Kultury w Żabnie ul. Jagiełły 16 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

W programie koncertu usłyszymy wybitne dzieła wielkich polskich kompozytorów i pianistów: Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego, Maurycego Moszkowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt artystów.

Tamara Granat – wychowanka Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatka Stypendium Chopinowskiego w Warszawie oraz Konkursu im. Paderewskiego w Bydgoszczy, laureatka nagrody muzycznej „Fryderyk”. Od 2010 roku pracuje w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Adrian Kreda – studiował w Buenos Aires i w Genewie, laureat konkursów pianistycznych: Concours de Piano Latino – Americain, Promociones Musicales i Concours Ginastera. Występował w Argentynie, Brazylii i Szwajcarii. Jest uznawany jest za eksperta w zakresie interpretacji i aranżacji muzyki argentyńskiej. Jako juror regularnie zasiada w jury w Concours International de Piano d’Orleans, w Concours International de Piano de Fribourg oraz w Sino – Swiss Conremporary Music Competition in Shanghai.
DUO GRANAT & KREDA

Pianiści znają się od 30 lat. Podzielają tę samą pasję do gry w duecie fortepianowym, realizują projekty muzyczne o konkretnej tematyce. Wykonują koncerty z orkiestrami i recitale w Polsce i za granicą (Włochy, Szwajcaria, Rumunia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Chiny, Japonia, Abu – Dhabi, Kuwejt, Bahrajn, Katar, Dubaj), prezentując zarówno autorskie wizje muzyczne i projekty, jak i klasyczny repertuar na dwa fortepiany i na cztery ręce.
Na przestrzeni ostatnich sześciu lat duet nagrał 4 płyty. Ponadto duet prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie duetów fortepianowych w Genewie w Conservatoire de Musique de Geneve, Academia Sighisoara w Rumunii oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)