Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

Konkurs Czytelniczy w Sutkowie

3 czerwca 2011 | 1 komentarz

Tradycją już jest, że co roku w naszej szkole odbywa się konkurs czytelniczy. W tym roku szkolnym przybrał on nieco inny wymiar, gdyż do udziału w  I Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym zaprosiliśmy sąsiadujące, zaprzyjaźnione  szkoły.

Tegoroczny konkurs odbył się w maju,  pod hasłem: „Nowelistyka lubiana lecz zapomniana”.

Jego celem było m.in. : doskonalenie techniki czytania oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, zainteresowanie uczniów nowelistyką polską,  sprawdzenie znajomości przeczytanych utworów, podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów klas IV-VI,  zapewnienie możliwości indywidualnego sukcesu, wdrażanie zdrowej rywalizacji, propagowanie aktywności i kultury czytelniczej. W naszej szkole gościły 3-osobowe drużyny  uczniów klas IV-VI z Gruszowa Wielkiego i Smęgorzowa, które przybyły wraz ze swoimi nauczycielami języka polskiego  p.  Bogusławą Serwicką i p. Elżbietą Kaczocha.

Konkurs odbył się przy udziale widowni całej społeczności  uczniowskiej naszej szkoły. Wszystkich gości powitała i życzyła udanej zabawy Dyrektor Szkoły –  pani  Beata Kuta, która na widowni dopingowała wszystkie drużyny.

Turniej  przeprowadziła „ guwernantka” , czyli  polonistka Joanna Gwóźdź przebrana  za nauczycielkę z epoki pozytywistycznej.

Miejsce w jurorskiej ławie, która czuwała nad poprawnym przebiegiem i oceniała wszystkie konkurencje  zajęły p. Bogusława Serwicka, p.  Elżbieta Kaczocha i p. Jadwiga Tabor.

Reprezentanci szkół zmierzyli się ze sobą w 10 różnorodnych  konkurencjach. Wszystkie drużyny wykazały bardzo wysoki poziom, a o ostatecznych wynikach  zadecydowała ostatnia konkurencja „Nowelistyczna Ortografia” .

Wyniki są następujące:

I miejsce – PSP w Sutkowie (uczennice: Agnieszka Dziedzic, Edyta Bogacz, Patrycja Pikul)

II miejsce – PSP w Smęgorzowie (uczennice: Justyna Kochanek, Justyna Miodowska, Monika Szczepanek)

III miejsce – PSP w Gruszowie Wielkim (uczennice: Justyna Kijak, Alicja Michalczyk, Edyta  Miotła).

W przerwie, gdy jury odbywało obrady i podliczało punkty reprezentanci zwiedzali naszą szkołę a także częstowali się przygotowanym poczęstunkiem. Obejrzeć można było rysunki wykonane  węglem  przez uczniów PSP w Sutkowie  pod kierunkiem p. Jadwigi Tabor. Stanowiły one doskonałe wypełnienie czytelniczej przygody.

Przybyli  goście  przeżyli także wiele  wrażeń podczas oglądania   występu amatorskiej grupy teatralnej , która zaprezentowała widowisko teatralne „Drewniany talerz”. Spektakl wyreżyserowany został w oparciu o powieść amerykańskiego pisarza Edmunda Morrisa.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Uczestnicy zostali nagrodzeni  dyplomami, upominkami książkowymi i małymi niespodziankami ufundowanymi przez WSiP, Stowarzyszenie Inicjatywa Smykowska oraz Dyrekcję PSP w Sutkowie.

Serdecznie gratulujemy  uczestnikom konkursu oraz nauczycielom opiekunom  i zachęcamy do dalszej przygody z książką.

źródło:

PSP Sutków


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 3 czerwca 2011 o 14:59
    belfer na "emeryturze" :
    Brawo dla szkoły i nauczycieli! Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, którzy swój zawód traktują jako powołanie i wspaniałą przygodę w odkrywanie dziecięcych talentów- rodzą się tak ciekawe i mądre pomysły. Szkoda tylko, że TAKIE SZKOŁY likwiduje "czynnik ekonomiczny". Powodzenia i dalszych sukcesów!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)