Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA MŁODZIEŻY

19 maja 2022 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej przypomina, że do 1 czerwca 2022 roku można przesyłać prace na konkurs fotograficzny pt. „Optyka słowa”.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska.


Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Marii Konopnickiej. W tym roku mija również 40. rocznica śmierci patronki dąbrowskiej biblioteki, Marii Kozaczkowej. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości dwóch poetek. Poezja może być odczytywana i interpretowana według własnych odczuć i doświadczeń, dlatego celem konkursu jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do własnej ekspresji twórczej przy zastosowaniu najnowszych technologii. Konkurs jest zachęceniem do poszukiwań motywów łączących poezję dwóch Marii. Wręczenie nagród nastąpi 30 czerwca 2022 roku. Nadesłane fotografie będą prezentowane na wystawie pokonkursowej od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs organizowany jest w ramach zadania „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Regulamin i załączniki są dostępne na stronie www biblioteki. Zachęcamy do udziału!

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)