Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

27 kwietnia 2023 | 1 komentarz

21 kwietnia w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się gala zakończenia małopolskich konkursów przedmiotowych.

Zaproszeni na nią zostali laureaci wraz z rodzicami i opiekunami naukowymi. Zaświadczenia uczniom i listy gratulacyjne nauczycielom wręczała pani wicekurator Halina Cimer.


W etapie szkolnym konkursów z dwunastu przedmiotów wzięło udział prawie 40 tysięcy uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się niespełna 8 tysięcy uczestników, a w etapie wojewódzkim brało udział 1038 uczniów. Ostatni etap wyłonił 166 laureatów, czyli najlepszych z najlepszych.

W tym elitarnym gronie znalazło się dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr1: Julia Pelc z klasy 6c jest laureatką konkursu języka polskiego, zaś Bartosz Czochara z klasy 8b został już po raz drugi laureatem konkursu geograficznego. W tegorocznym konkursie chłopiec nie tylko powtórzył swoje osiągnięcie z ubiegłego roku szkolnego, ale też znalazł się niemal na szczycie podium, zajmując drugie miejsce. Dla Julii natomiast również jest to ogromny sukces, gdyż jako szóstoklasistka, rywalizując ze starszymi kolegami i koleżankami, musiała nadrobić materiał z klasy siódmej i ósmej. Te osiągnięcia uczniów nie byłyby możliwe bez dodatkowej społecznej pracy nauczycieli. Bartosz przygotowywał się do konkursu pod okiem pani Justyny Węgiel, natomiast Julia pracowała z panią Lucyną Chojnowską.

Warto dodać, że aby uzyskać miano laureata, należało na wszystkich etapach konkursów wykazać się wiedzą i umiejętnościami z danego przedmiotu znacznie wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej. Warto jednak podjąć wysiłek dodatkowej nauki, gdyż tytuł laureata oznacza, że uczeń zyskuje uprawnienia do przyjęcia do wybranej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności, niezależnie od wyniku egzaminu ósmoklasisty. Ponadto, w przypadku przedmiotów egzaminacyjnych, laureat jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i uzyskuje najwyższy możliwy wynik. Tak więc Julia Pelc już jako uczennica klasy szóstej ma zapewnione 100 % z egzaminu z języka polskiego, który odbędzie się za ponad dwa lata.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 28 kwietnia 2023 o 23:13
    papier obiektywna :
    Gratuluję Laureatom i ich Opiekunom dydaktycznym osiągniętego sukcesu. Jak widać w Dąbrowie też się można uczyć na najwyższym poziomie. Tak trzymać.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)