Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

LIPIEC W ODDZIALE DLA DZIECI MBP

31 lipca 2023 | Brak komentarzy

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował w miesiącu lipcu br. bezpłatne zajęcia w ramach corocznej akcji „Wakacje w Bibliotece”, w których uczestniczyły dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Były to różnego typu aktywności wsparte tekstami literackimi. Odbyły się quizy literackie, rozgrywki intelektualne, zabawy plastyczne i manualne, głośne czytania oraz pogadanki tematyczne.

Finałowym akcentem tej wakacyjnej akcji były warsztaty z edukacji ekologicznej we współpracy z Firmą GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej. Lipcową zabawę w Krainie Bajek MBP wspierały wolontariuszki biblioteki – uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Firma GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Rada Osiedla Nr 1 i Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ponadto Oddział dla Dzieci MBP zrealizował w miesiącu lipcu warsztatową cześć zadania „Symbole na start – Niepodległość na mecie!” dla dzieci w wyżej wymienionej grupie wiekowej. Zadanie „Symbole na start – Niepodległość na mecie!” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.
Szczegółowa relacja z lipcowych zajęć dostępna jest na stronie internetowej biblioteki.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)