Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

MODERNIZACJA BASENÓW

7 lutego 2023 | Brak komentarzy

Mimo zimowej aury trwają zaawansowane roboty budowlane i montażowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na przełomie roku dokonano modernizacji kotłowni na terenie krytej pływalni, gdzie została przeprowadzona wymiana kotłów centralnego ogrzewania, które utrzymują temperaturę: obiektu, wody basenowej i wody użytkowej.

Nowe urządzenia są bardziej dopasowane do potrzeb obiektu oraz dzięki swej nowej technologii kotłów kondensacyjnych zapewnią znaczące oszczędności w zużyciu gazu ziemnego. Aktualnie trwają prace związane z budową instalacji fotowoltaicznej, która ma na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej zarówno dla krytej pływalni jak i basenu sezonowego. Trzecim zadaniem również już rozpoczętym i realizowanym jest całkowita przebudowa basenu sezonowego.

Przypomnijmy że cały zakres zadania wygląda następująco:
1. Modernizacja energetyczna obiektów z wykorzystaniem systemu pomp ciepła i odwiertów głębinowych, montaż instalacji fotowoltaicznej do 50 kW oraz wymiana kotłów gazowych (2 x 500 kW) na energooszczędne.
2. Modernizacja systemu uzdatniania wody krytej pływalni i basenu sezonowego.
3. Modernizacja niecki i otoczenia basenu sezonowego w tym montaż atrakcji basenowych.

Zadanie jest realizowane przez tarnowską firmę MTM Budownictwo za kwotę: 7 271 126,92 zł brutto. Zgodnie z umową z wykonawcą termin zakończenia zadania wyznaczony jest na 30 września bieżącego roku. Gmina Dąbrowa Tarnowska na realizację zadania otrzymała wsparcie finansowe w wysokości: 4 500 000 zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych. Pozostałe kwoty są angażowane z budżetu gminy.

Samorząd złożył również wniosek na wyposażenie basenu do projektu Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa. Jeśli otrzymamy dofinansowanie basen zostanie wyposażony w zjeżdżalnie i dodatkowe elementy rekreacji dla dzieci i dorosłych – dodaje burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

UM w DT

fot.UM w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)