Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

MONTUJEMY PŁYTKI NA ŚCIANĘ W JODEŁKĘ!

27 lutego 2023 | Brak komentarzy

Artykuł Partnera
Przekonaj się, że to wcale nie takie trudne. Już od dłuższego czasu obserwuje się popularność płytek na ścianę w jodełkę. Nie ma się czemu dziwić, w końcu wyglądają oryginalnie, a co więcej wyróżniają się trwałością na najwyższym poziomie.

Dla miłośników francuskiej jodełki postanowiliśmy przygotować krótki artykuł, w którym wyjaśnimy Ci, jak powinien wyglądać profesjonalny montaż oraz na co zwrócić przed zakupem płytek. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Samodzielny montaż płytek? To możliwe! Zadbaj o spełnienie kilku najważniejszych zasad

Wiele osób wychodzi z błędnego przekonania, że montaż płytek na ścianę w jodełkę jest skomplikowany. Nic bardziej mylnego! Znając kilka zasad, możesz przeprowadzić go samodzielnie! Najpierw weźmy pod uwagę przygotowanie ściany. Choć płytki pomagają w ukryciu mankamentów, nie oznacza to, że o stan ściany nie należy właściwie zadbać. Zaleca się ukryć zbyt duże ubytki w ścianie, ale nie tylko! Przede wszystkim pamiętaj o jej dokładnym oczyszczeniu ze wszelkich zanieczyszczeń, które niekorzystnie wpływają na klej, jednocześnie zmniejszając przyczepność płytek. Musimy zaznaczyć, że dobrze przygotowana ściana ma ogromny wpływ na trwałość płytek! Kiedy ten etap masz już za sobą, przejdźmy do omówienia samych płytek. Jeśli chcesz uzyskać efekt francuskiej jodełki, pamiętaj, aby płytki kłaść pod kątem 45 stopni, aby dwie obok siebie tworzyły razem kąt prosty. To jednak nie wszystko! Przed rozpoczęciem klejenia sprawdź, czy któryś z elementów nie wymaga przycięcia. Eksperci zalecają, aby wszystkie pomiary przeprowadzić przed nałożeniem kleju, co zniweluje ryzyko krzywego montażu.

Jak wybrać płytki na ścianę w jodełkę? Zwróć uwagę na kilka kwestii technicznych

Omówmy teraz kwestię wyboru płytek. Jeśli chcesz, aby zachowały swoją żywotność przez długie lata, wybieraj tylko i wyłącznie te pochodzące od sprawdzonych producentów. Najbardziej polecane są płytki na ścianę w jodełkę wykonane z betonu architektonicznego. Za ich wyborem przemawia nie tylko trwałość, ale również odporność na działanie wielu czynników. Dzięki temu płytki sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak kuchnia oraz łazienka, gdzie poziom wilgoci nie należy do najniższych. Warto również wspomnieć, że betonowe płytki nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, aby wyróżniać się nienagannym stanem! Jednym z najbardziej uznanych producentów betonowych płytek na ścianę w jodełkę jest VHCT! Na tle innych wyróżnia ich prawie 30 – letnie doświadczenie przekładające się na wysoką jakość oferowanych produktów. Co więcej, wszystkie płytki na ścianę w jodełkę posiadają specjalne certyfikaty. To jednak nie wszystko! Do produkcji betonu fachowcy wykorzystują naturalne surowce, dzięki czemu płytki są odpowiednim wyborem dla alergików! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się już dziś i poznaj ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!