Dzisiaj:
Środa, 29 listopada 2023 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

NOC BIBLIOTEK

12 października 2021 | Brak komentarzy

Sobotni wieczór 9 października to wyjątkowa data w tegorocznym kalendarzu wydarzeń bibliotecznych, także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wtedy to odbyła się Noc Bibliotek…

Pod tą nazwą kryje się ogólnopolska akcja, która w tym roku w VII odsłonie, zachęcała na wesoło do czytania i korzystania z bibliotek. Również MBP, jak i w poprzednich latach, wzięła udział w tym wydarzeniu.

Oddział dla Dzieci zaprosił chętne dzieci do przestrzeni wirtualnej, by wspólnie wieczorową porą czytać, czytać i czytać… Przynajmniej taki był koncept spotkania. Jak się później okazało plan ten pokrzyżował nieznany nikomu i przez nikogo niezauważony Czytacz Nocny, który „zamknął” panie bibliotekarki w budynku MBP. Ratunkiem okazały się pakiety, które otrzymały przed spotkaniem zgłoszone dzieci. Paczuszki kryły w sobie szereg czytelniczych zagadek, zadań i łamigłówek. A ich namierzenie w bibliotece wspólnymi siłami i poprawne rozwiązanie doprowadziło dzieci finalnie do hasła tegorocznej Nocy Bibliotek, a tym samym zgodnego stwierdzenia, że „CZYTANIE WZMACNIA”! Ponadto w ramach domowej projekcji chętni uczestnicy mieli możliwość obejrzenia familijnego kryminału pt. „Operacja: Człowiek w czerni” reż. Grethe Bøe-Waal.

Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)