Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

NOWOCZESNY BUDYNEK OTWARTY W RADGOSZCZY

23 sierpnia 2023 | komentarze 3

Posłowie Anna Pieczarka, Wiesław Krajewski i Piotr Sak, a także wicewojewoda Ryszard Pagacz oraz samorządowcy i liczni goście nie kryli, że są pod wrażeniem modernizacji, jaką przeszedł budynek po byłej spółdzielni GS przy ul. W. Witosa w Radgoszczy.

Podczas oficjalnego otwarcia, wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa otrzymał liczne gratulacje i słowa uznania za inwestycję, dzięki której powstał nowoczesny budynek wielofunkcyjny, który będzie służył całej naszej gminnej społeczności.

Proboszcz parafii w Radgoszcz ks. Krzysztof Ciebień podkreślał jak ważną rolę odgrywa kultura, jako element świadomości narodowej. Budynek przy Witosa stanie się miejscem, w którym polska kultura będzie kultywowana i propagowana. Oficjalnemu otwarciu budynku towarzyszył występ kapeli podwórkowej Stare Wiarusy. O humorystyczny akcent wydarzenia zadbali lokalna poetka Maria Gmyr oraz sołtys Marek Powroźnik. Goście byli też zachwyceni przysmakami przygotowanymi przez KGW w Radgoszczy. Całość dopełnił piknik rodzinny, który obfitował w atrakcje, gry i zabawy.

W ramach inwestycji przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku usługowo – biurowego po byłej spółdzielni GS przy ul. W. Witosa w Radgoszczy zastosowano odnawialne źródła energii obejmujące gruntowa pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną, a także centralę wentylacyjną z rekuperacją, dzięki czemu obiekt jest energooszczędny. Na zewnątrz wykonano parking, drogę dojazdową, oświetlenie i nasadzenia.

Zaplanowano pomieszczenia dla: biblioteki, Koła Gospodyń Wiejskich, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, salę multimedialną, świetlicę wiejską wraz z zapleczem socjalnym oraz punkt bezpośredniej pomocy, wsparcia, konsultacji, informacji dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Część obiektu pełni funkcje ośrodka rehabilitacji. Z kolei dwom tarasom przypisano rekreacyjne przeznaczenie.

Po przeprowadzce zdecydowanie poprawią się warunki funkcjonowania GOPS, jak i biblioteki. Na czym oczywiście najbardziej skorzystają mieszkańcy, którzy w komfortowych i intymnych warunkach otrzymają pomoc społeczną bądź uzyskają lepszy dostęp do zbiorów bibliotecznych czy szersze możliwości działania w sferze kultury poprzez wydzielenie pomieszczeń na cele społeczne i kulturalne. Dotychczas w Radgoszczy nie było obiektu pełniącego funkcje kulturalne dla mieszkańców.

Inwestycja jest dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to kwota nieco ponad 6 mln zł, w tym dofinansowanie 3,5 mln zł.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 23 sierpnia 2023 o 17:20
  były radgoszczanin :
  Gdyby nie PIS tobyście nawet stodoły porządnej nie mieli. Brawo oni.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 25)
 2. 24 sierpnia 2023 o 08:08
  Wyjaśnijmy: :
  skoro: "Inwestycja jest dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020", to gdzie przedstawiciele sejmiku województwa oraz parlamentarzyści, którzy przygotowywali ten RPO oraz starali się o kasę z UE, a przypomnijmy, że działo się to przed rządami pis. RPO był programem dofinansowującym zadania dla samorządów, który nie był utworzony przez rząd ani samorząd pis. Podobnie jak "małopolskie remizy" , " kapliczki" , " hale sportowe" " Orliki" czy wiele innych zadań.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 23)
 3. 24 sierpnia 2023 o 20:28
  były radgoszczaninn :
  Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie . Moja ocena była na podstawie uczestniczących w otwarciu posłów PIS . Pomyślałem , że jak przyleźli na otwarcie to pewnie mają duży udział i pomoc w inwestycji. Oni jak wszyscy zbawcy " WOLSKI " ogrzali się przy okazji. Ciemny lud , podobnie jak ja do czasu wyjaśnienia to kupił i oddna na zbawców głos. Może chociaż dadzą przed wyborami jakieś " ałto " w ramach rewanżu . Dziękuję i pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)