Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

NOWY ALKOMAT TRAFIŁ DO SZCZUCIŃSKICH POLICJANTÓW

14 marca 2023 | Brak komentarzy

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie, w powiecie dąbrowskim otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dzięki niemu mundurowi będą mogli sprawdzić czy kierujący nie poruszają się na podwójnym gazie.

Zakup urządzenia był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczucinie.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci cały czas zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu po alkoholu. Analizator wydechu – AlcoQuant, który trafił w ręce szczucińskich funkcjonariuszy, zakupiony został dzięki finansowaniu ze środków samorządu terytorialnego. Urządzenie kosztowało ponad 3500 złotych i wykorzystywane będzie przez policjantów pełniących służbę na terenie gminy Szczucin. Alkomat został przekazany na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Szczucinie nadkom. Witolda Łopaty przez burmistrza gminy Szczucin Jana Sipiora oraz przewodniczącą Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczucinie Edytę Wydrę. Analizator wydechu daje możliwość przeprowadzenia testu w trybie ustnikowym lub szybkim. W trybie ustnikowym badana osoba aktywnie wdmuchuje powietrze do ustnika, co pozwala na dokładne określenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku pomiaru szybkiego (bezustnikowego) badanie przeprowadzane jest z odległości, a wynik przedstawiany w postaci informacji „wykryto alkohol / nie wykryto alkoholu”. Nowe urządzenie znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach gminy Szczucin.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)