Dzisiaj:
Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Długosz, Edmund, Eligiusz, Eliga, Iwa, Natalia, Natalis, Platon, Sobiesława

NOWY ODCINEK BIBLIOTECZNEGO PODCASTU

30 czerwca 2022 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zachęca do wysłuchania 11. odcinka podcastu „Bibliowrotek” pt. „Z poezją dorastanie”. Gośćmi audycji były Krystyna Ludwicka i Lidia Krawczyk – córka i wnuczka poetki oraz patronki dąbrowskiej biblioteki, Marii Kozaczkowej.

Rozmowę przeprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Aleksandra Kupiec i Jakub Irla.

Wcześniej wzięli oni udział w warsztatach podcastingu, które odbywały się w drugiej połowie maja br. w MBP. Podczas rozmowy, Panie podzieliły się swoimi wspomnieniami o mamie i babci. Nagranie jest zarówno sentymentalną podróżą w przeszłość, jak i nawiązaniem do bogatego dorobku twórczego Poetki Ziemi Dąbrowskiej. Dzięki audycji słuchacze mogą poznać Marię Kozaczkową od strony prywatnej jako niezwykle ciepłą i empatyczną osobę, obdarzoną wieloma talentami.

Warsztaty oraz nagranie kolejnego odcinka bibliotecznego podcastu pt. „Z poezją dorastanie” zrealizowane zostało w ramach zadania „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Biblioteka zachęca do wysłuchania odcinka, który jest dostępny pod następującymi linkami: Anchor https://bit.ly/3u9Ar4k Spotify https://spoti.fi/3bEEteA

Krystyna Ludwicka, Lidia Krawczyk


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)