Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

O PROFILAKTYCE ZDROWIA NA POWIŚLU

19 listopada 2019 | Brak komentarzy

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się program profilaktycznych badań raka piersi Zrób to mammo!, realizowany w Centrum Zdrowia Tuchów. Pacjentki doceniają szerokie możliwości edukacyjne, związane z samymi badaniami, ale też z profilaktyką.

Tym razem ze specjalnie przygotowanego pakietu informacji będą mogły skorzystać panie z Powiśla Dąbrowskiego. Kolejne otwarte spotkanie informacyjne z wykładem lekarza i prezentacją techników diagnostyki zaplanowano w Ośrodku Spotkania Kultur 28 listopada o 15:30.

Na spotkanie, które odbędzie się w dawnej synagodze przy ulicy Berka Joselewicza 6 zaproszone są szczególnie Panie w wieku 50-69 lat, zamieszkujące powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski i gorlicki oraz miasto Tarnów.

Co robić, by maksymalnie zmniejszyć ryzyko zachorowania? Jakie czynniki sprzyjają chorobom onkologicznym piersi? Odpowiedzi na te pytania przekaże doświadczony lekarz specjalista diagnostyki obrazowej. Przedstawi on także prezentację multimedialną, poświęconą realizacji programu profilaktyki raka piersi. Po części informacyjnej uczestnicy będą mogli zadawać pytania, na które odpowiedzą specjaliści. Każda z pań może liczyć na materiały edukacyjne oraz prezenty w formie notesów czy długopisów. Zaplanowano także poczęstunek dla uczestniczek spotkania. W czasie spotkania można się będzie zapisać na badania, a liczba miejsc jest ograniczona

Dodajmy, że zaledwie 32 proc. mieszkanek województwa małopolskiego w wieku 50-69 lat zgłasza się obecnie na bezpłatne badania mammograficzne. To jeden z najniższych wskaźników w kraju. Tymczasem eksperci przypominają, że badania przesiewowe z użyciem mammografii są najskuteczniejszą metodą wczesnego wykrywania raka piersi.

Program „Zrób to mammo-Program profilaktyki raka piersi” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,  przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)