Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

ODZNACZENIE DLA ZAWODOWEJ RODZINY ZASTĘPCZEJ

20 maja 2022 | 1 komentarz

Podczas uroczystej Gali Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się 18 maja 2022 roku w Kopalni Soli w Wieliczce zawodowa rodzina zastępcza z terenu Powiatu Dąbrowskiego Państwo Marta i Waldemar Szlosek zostali uhonorowani Odznaką Meritis pro Familia.

Odznaka ta jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych.

Ponadto Samorząd Województwa Małopolskiego w uznaniu za całokształt pracy pełnionej na rzecz rodziny oraz szczególne zaangażowanie w zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju przyznał Państwu Szloskom Nagrodę Polonia Minor, dziękując tym samym za nieoceniony wkład w życie społeczne Małopolan.  Gala Rodzicielstwa Zastępczego stanowiła zwieńczenie obchodów Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Swoją obecnością na Gali zaszczycili organizatorów i zaproszonych gości Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszula Rusecka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska, przedstawiciele samorządów powiatowych z terenu Małopolski. Powiat Dąbrowski reprezentowali Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek.

PCPR w DT/powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 20 maja 2022 o 20:59
    uczeń :
    TO PIĘKNE ŻE SĄ RODZINY KTÓRE POTRAFIĄ OFIAROWAĆ SWÓJ CZAS, POŚWIĘCIĆ SIĘ DLA DZIECI KTÓRYM BRAKOWAŁO SERCA U SWOICH BIOLOGICZNYCH RODZICIELI.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)