Piątek, 29 marca 2024 roku
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn

Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika

5 września 2011 | Brak komentarzy

W wyniku rozgrywek regionalnych o puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej na dąbrowskim Orliku awans do turnieju wojewódzkiego wywalczyła drużyna „Groszek”.

3 września w Świniarsku gmina Chełmiec został przeprowadzony Turniej Wojewódzki. 12 drużyn z Województwa Małopolskiego walczyło o przepustkę do Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów : Chełmiec, Dąbrowa Tarnowska, Krzeszowice, Kęty, Łącko, Podegrodzie, Stary Sącz, Brzesko, Szczawnica,  Sucha Beskidzka, Borzęcin, Wieliczka.

Rozgrywki były przeprowadzone w 3 grupach; systemem każdy z każdym. Awans do dalsze gry uzyskały 2 najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 2 najlepsze z trzeciej lokaty. Spotkania w grupie fazowej trwały 2 x 9 minut, natomiast w fazie play off wraz z wielkim finałem 2 x 10 minut.

Nasza drużyna rozlosowana została do grupy C i awansowała z I miejsca do ¼ finału.

Borzęcin – Dabrowa Tarnowska – 1:2

Mistrzem Orlika Województwa Małopolskiego została drużyna z Dąbrowy Tarnowskiej  „Groszek” w składzie: Piotr Balasa, Krzysztof Surowiec, Wojciech Małysiak, Tomasz Kapka, Paweł Zając, Piotr Zając, Grzegorz Kozaka, Kot Piotr, Adam Runo, Marcin Dzięgiel, Tomasz Trędota i Tomasz Wenc.

Zwycięzcy z poszczególnych województw będą rywalizować w kilkudniowym turnieju Ogólnopolskim. Planowany jest na Torwarze w Warszawie 23 października.