Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

ORLĘTA Z ŻELAZÓWKI W PROGRAMIE TELEWIZYJNYM

1 kwietnia 2019 | 1 komentarz

Orlęta z Drużyny Orląt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelazówce stali się bohaterami reportażu w TV Trwam. Dnia 30 marca 2019r. na antenie TV Trwam wyemitowano reportaż redaktor Magdaleny Palembas pt. ,,Wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego Strzelec” o uroczystościach 100 rocznicy śmierci Płk. Leopolda Lisa –Kuli w Rzeszowie.

W obszernym reportażu ukazano film z przebiegu uroczystości, w którym udzieliły wywiadu orlęta Wiktoria Rokocz i Alan Ciąbor.

Wystąpili oni w telewizyjnym programie w bardzo zaszczytnym gronie m.in. z panem ministrem Janem Józefem Kasprzykiem, Komendantem Głównym Strzelca Markiem Matułą i Komendantem Okręgu południowo – wschodniego Markiem Strączkiem. Uczniowie opowiedzieli o swoich motywach wstąpienia do Drużyny Orląt. Przedstawili działalność obywatelską i patriotyczną orląt w szkole w Żelazówce i w środowisku lokalnym. Uczniowie – orlęta ukazali podejmowane liczne akcje i zadania związane z własnym rozwojem jak i służbą ojczyźnie, kombatantom i Polakom żyjącym na kresach. Podkreślili, że systematyczne podnoszenie sprawności orląt, udział w zbiórkach, uroczystościach i poligonach prowadzi do właściwego wzrastania i tworzenia rozumiejącej się grupy przyjaciół. Podczas mszy świętej kamera filmowa ukazała nasz sztandar z pocztem sztandarowym, w którym zobaczyliśmy orlęta: Klaudię Słowik, Magdalenę Pikul i dowódcą Dominika Sołtysa. Pod pomnikiem kamera ujęła trzymających wartę honorową obok żołnierzy i strzelców, również nasze orlęta; Dawida Bodzionego i Kacpra Ujka.

Orlęta godnie zaprezentowały szkołę i środowisko lokalne na antenie telewizji Trwam.

RG


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 5 kwietnia 2019 o 16:08
    :))) :
    Gratulacje i slowa uznania dla pana Romana Glowackiego
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)