Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

Pasowanie uczniów 2018

11 października 2018 | Brak komentarzy

W czwartek 4 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się podniosła uroczystość ślubowania i pasowania, na której oficjalnie przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszo i czwartoklasistów.

Dyrektor szkoły pani Iwona Wrzoskiewicz – Słonka powitała zaproszonych gości, rodziców, wychowawców, nauczycieli, a w szczególności uczniów klasy pierwszej i czwartej.

Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca burmistrza pan Stanisław Ryczek. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej w pięknych galowych strojach i charakterystycznych biretach udowadniali wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję niezwykły program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania i akt pasowania, którego za pomocą symbolicznego ołówka dokonała Dyrektor szkoły. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera, a wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy, w tak ważnym dla nich dniu.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa taneczna uczniów, rodziców i nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klasy pierwszej i czwartej życzymy samych sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy.

PSP nr 3 w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)