Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

PLENER FOTOGRAFICZNY

30 października 2019 | Brak komentarzy

Jesienna aura, pomimo swej kapryśności obdarzyła nas kilkoma naprawdę pięknymi, słonecznymi dniami. Inspiruje nas to do różnych zajęć mniej lub bardziej aktywnych, również realizacji własnego hobby, pasji.

Przykład połączenia pasji z aktywnością mogliśmy doświadczyć na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie (GDDKiA Zespół Historii Drogownictwa), który stał się scenerią pleneru fotograficznego. Jego organizatorem był Amadeusz Andrzejewski, który zaprosił do udziału wielu znanych fotografów.

Organizuje on tego rodzaju wydarzenia od ponad 7 lat. W większości są to inicjatywy niekomercyjne, w ramach których pasjonaci fotografii oraz osoby próbujące swoich sił w pozowaniu i szyciu strojów mogą się spotkać i nawzajem od siebie czegoś nauczyć. Byli już z plenerami w miejscach takich jak Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Pałac Łochów, Parowozownia w Skierniewicach, Pałac Pass, Arboretum PAN w Rogowie, Pałac Rusinów, Muzeum Techniki w Maleńcu, Pałac Lasotów i wielu innych.

Tematem szczucińskiego pleneru był steampunk, czyli ;science-fiction epoki wiktoriańskiej; rodem z powieści Juliusza Verne-a. Zabytkowe parowe ciągniki, walce i inne maszyny okazały się idealnym środowiskiem do takich zdjęć. Nie zabrakło też dymu i pistoletów. Bardzo dobrze przygotowane były modelki, które zachwycały nie tylko profesjonalizmem, charakteryzacją ale pomysłowością w zakresie tworzenia strojów, przebrań i sprawnością fizyczną. Z pełnym szacunkiem patrzyliśmy na ściśnięte gorsetami, na wysokich obcasach, utrzymujące się w mało komfortowych pozycjach modelki.

Odwiedzający ekspozycję zewnętrzną turyści z ciekawością obserwowali pracę całej grupy. Przygotowania fotografii do
publikacji jeszcze trwają, ale po ilości zrobionych zdjęć przez kilka godzin sesji z pewnością będą zachwycające.

Fotografowie:
– Amadeusz Andrzejewski
– Piotr Kołakowski
– Jacek Płaneta
– Marcin Ciaś
– Grzegorz Wagner
– Łukasz Piekutowski
– Łukasz Barański
– Katarzyna Bochenek Kolano
-Mateusz Kolano

Modelki:
– Kaja Flaga-Andrzejewska
– Joanna Kołakowska
– Marta Pietrzak
– Paula Piechowska
– Anna Orzechowska

fot. Mateusz Kolano 

fot.  Amadeusz Andrzejewski

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)