Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

„PŁUCA” ORAZ „HAMLET.LEGENDA” W TARNOWSKIM TEATRZE

11 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Mamy dla naszych Czytelników do rozdania dwa dwuosobowe zaproszenia na spektakl „Płuca” o godz. 18:00, 13 stycznia 2023 roku.

W każdym z nas tkwi część młodego człowieka, który poznaje świat od podstaw. Wiążą się z tym niełatwe decyzje, radości i wzruszenia. Nowe doświadczenia wzbudzają wiele emocji.Tak jak i życie w nowej rzeczywistości, która nas szokuje i którą próbujemy oswoić. Nadchodzące spektakle „Płuca” oraz „Hamlet. Legenda” opowiadają bardzo różniące się od siebie historie, które poruszają i zachęcają do zastanowienia na swój sposób.

Każdy ze spektakli łączy jednak motyw intymności, której doświadczamy towarzysząc głównym bohaterom podczas ich trudnych, życiowych decyzji, jak również potrzeba wzięcia odpowiedzialności za te decyzje.

Zapraszamy do przeżycia tych intymnych chwil w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie podczas spektakli:

– „Płuca”  reżyseria: Anna Wieczur – Bluszcz, 12, 13 stycznia, godz. 18:00 i 14 stycznia, godz. 19.00, Mała Scena

Niezwykle zabawna, aktualna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres, a zarazem uniwersalna historia o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. Spektakl zdobył Nagrodę Główną przyznaną przez Jury XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2018. Jury Młodych przyznało nagrodę dla najlepszego zespołu aktorskiego.
Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.
Fot. Paweł Topolski

– „HAMLET.LEGENDA” adaptacja i reżyseria: Szymon Budzyk, 14 stycznia, godz. 17.00 oraz 15 stycznia, godz. 18.00, Duża Scena

Spotykamy się w teatrze by opowiedzieć widzom historię. Rzetelnie, żywo, rzeczowo. Odkryć przed nimi legendę pewnej królewskiej rodziny. Odnaleźć postaci w sytuacji kryzysu, zachwiania dotychczasowego porządku – tuż po nagłej śmierci króla Hamleta. Odkrywać przed widzami, wraz z nimi, tajemnicę ich decyzji, motywacji, namiętności. Legenda zaciekawia nas tak mocno, że nie pozwala przestać o sobie myśleć, jak ludzka czaszka znaleziona na strychu, w starym pudle po bananach.


Fot. Anna Orzyłowska

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zachęcamy do skorzystania z promocyjnych cen biletów. Na hasło: MŁODOŚĆ bilety w cenie 25 zł od osoby na powyższe spektakle do kupienia w kasie teatru oraz przy rezerwacji telefonicznej. 

Rezerwacja biletów: tel. 14 6883287, 668 323 998, 784 976 025

kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

od wtorku do piątku w godz.: 9:00 – 17:00

oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem

zaproszenia  na spektakl „Płuca”

Uwaga! Mamy dla naszych Czytelników do rozdania dwa dwuosobowe zaproszenia (płatne 2zł/os.) na spektakl „Płuca” o godz. 18:00, 13 stycznia 2023 roku.

Aby je zdobyć należy zadzwonić na numer redakcyjny: 605 – 621 – 444

Zaproszenia na spektakl „Płuca” rozdane!


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)