Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

PODEJRZANY O PODPALENIE TRAFIŁ DO ARESZTU

26 maja 2022 | komentarze 2

30-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej podejrzany o zniszczenie mienia poprzez podpalenie oraz kierowanie gróźb wobec swojej sąsiadki został zatrzymany przez dąbrowskich policjantów i tymczasowo aresztowany.

Dyżurny dąbrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o palącym się oknie balkonowym na parterze jednego z bloków w Dąbrowie Tarnowskiej. Z zawiadomienia wynikało, że zdarzenie jest wynikiem celowego podpalenia. Na miejsce skierowano również straż pożarną.

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że odpowiedzialnym za pożar jest jeden z mieszkańców budynku. Mężczyzna już w godzinach porannych miał kierować groźby wobec pokrzywdzonej. W wyniku pożaru powstały straty, których wstępną wartość poszkodowana oszacowała na kwotę 5 tysięcy złotych.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o dokonanie podpalenia. 30-latek przyznał, że do podpalenia okna balkonowego wykorzystał łatwopalną ciecz, a następnie uciekł z miejsca. Podczas zatrzymania dąbrowianin nadal wypowiadał groźby spalenia mieszkania sąsiadki. Mężczyzna zanim został osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych, został zbadany alkomatem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 2 promile alkoholu.

20 maja 30-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 26 maja 2022 o 16:23
  zatroskany :
  Co się dzieje z ludźmi że tak się nienawidzą ? Nie potrzeba wojny aby jeden drugiego zniszczył a i inni byli poszkodowani.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 2. 28 maja 2022 o 17:12
  No tak :
  Diabel szaleje dobitnie w tych czasach
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)