Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

PODSUMOWANIE BALU NIEZRZESZONYCH DĄBROWIAKÓW

17 października 2022 | komentarze 2

Po dwóch latach przerwy w organizowaniu Zabawy Dąbrowiaków w Chicago, z radością powróciliśmy do tego pięknego zwyczaju. Wieczorem 1 października odbyła się już nasza XIX zabawa.

Należy tutaj wspomnieć, że pandemia nas nie zatrzymała i przez dwa lata z rzędu, internetowa zbiórka dostarczyła wystarczająco funduszy, aby podzielić się z nimi z potrzebującymi w Dąbrowie Tarnowskiej. Wielkie brawa dla naszych ofiarodawców, którzy i w tym roku pospieszyli nam z pomocą.


„Z tobą mogę być sobą” te słowa zapożyczone z tekstu piosenki, stały się mottem tegorocznej zabawy. Tak kochani, tylko dzięki pomocy innych, osoby z fizycznymi czy umysłowymi upośledzeniami mogą funkcjonować. Liczne terapie, ćwiczenia, leki i inne środki są niezbędne do prawidłowego rozwoju tych osób. Koszty najczęściej przerastają możliwości finansowe ich bliskich. Dlatego tak ważna jest Wasza pomoc. W Dąbrowie, pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Pomocna Dłoń”, działają placówki integrujące osoby niepełnosprawne, które dzięki tym miejscom mogą lepiej się rozwijać, poznawać świat i odnajdywać swoje własne zainteresowania. Po prostu mogą być sobą.

Nasza zabawa miała jesienny charakter. Na niezliczonych zdjęciach autorstwa Moniki i Piotra Świerzb utrwaliła się piękna jesienna dekoracja, której pomysłodawczynią była Ania Furgał. Dziękujemy pani Halinie Kaczmarskiej za pomoc w ustawianiu leśnej ścianki. DJ Jolo spisał się na medal, nie zawiedli goście, którzy po obiedzie tłumnie ruszyli do tańca. Wszyscy bawili się fantastycznie. Nie milkły też rozmowy przy stolikach, wszak trzeba było nadrobić stracone dwa lata. Wierzymy, że ciasto do kawy ofiarowane przez naszych stałych sponsorów smakowało też wyśmienicie.

W trakcie zabawy odbyła się licytacja jedwabnego pancha ufundowanego przez państwa Izabelę i Grzegorza Kulesza, którzy właśnie w tym czasie otworzyli swój nowy butik. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia ich nowo-otwartego butiku-Eleganté w Schaumburg, wypełnionego modną biżuterią i wykwintnymi strojami. Pancho trafiło do naszych wiernych przyjaciół i sponsorów państwa Miry i Waldka Czerpak. A właścicielem pamiątkowego kalendarza Dąbrovii, ufundowanego przez Łukasza Aksamit, stał się Robert Lichorobiec. Loteria, loteria, loteria! Tego sukcesu nie da się opisać. Zostało zakupionych ponad dwa tysiące losów. Rozlosowane zostały wartościowe nagrody, w tym nagroda główna- laptop, ufundowana przez państwa Ewę i Sławka Miodowskich. Goście nie chcieli się rozejść, bo miła atmosfera i humor towarzyszyły wszystkim do końca. Pomimo poniesionych kosztów, które jak wiecie łączą się z imprezą organizowaną w sali bankietowej, dochód z zabawy przyniósł nam zysk w wysokości 9800 dolarów. Suma ta już wkrótce wspomoże potrzebujących w naszym mieście. Dziękujemy uczestnikom, sponsorom i donatorom za okazaną szczodrość. Wy jesteście naszym sukcesem. Cenimy sobie Waszą wieloletnią przyjaźń i zaufanie. Dzięki Wam trwa nasza misja. Uwierzcie, że swoją pomocą uszczęśliwiacie tych, borykających się z wieloma problemami, których nie oszczędza im życie. Z głębi serca dziękujemy za okazaną życzliwość i życzymy wszelkiej pomyślności.

Stała Ekipa

Donatorzy: Adam i Dorota Czerwony, Susan & Norman Friedman, Paige i Daniel Szczepanek, Damian Miodowski, Anna i Mirosław Dziamba, Marta i Przemysław Grabowski- Restauracja Opolska, Mira i Waldek Czerpak, Monika i Mirosław Jachym, Bożena i Paweł Kusior, Anna i Stanisław Kęcki, Daria Szczepanek, Mariola i Jacek Korzec, Beata i Krzysztog Podosek, Monika i Piotr Świerzb, Joanna i Radosław Buszydło, Katarzyna i Dariusz Szczepanek, Ewelina i Jarosław Strugacz, Barbara i Jarek Witek, Marta i Roman Szara, Anna i Dariusz Zbierzkowski, Robert Lichorobiec, DJ Jolo, Ewa i Sławomir Miodowski
Sponsorzy loterii fantowej: Ewa i Sławomir Miodowski, Marta i Przemysław Grabowski- Restauracja Opolska, Barbara i Łukasz Aksamit, Zofai Sowiźrał, Monika i Krzysztof Szydlik, Izabela i Grzegorz Kulesza- Eleganté Boutique, Home Depot, Marta i Andrzej Rόg, Monika Jachym- Mary Kay, Urszula Dybisz.
Sponsorzy ciasta: Anna Pawelko- Sweet Generation Bakery, Wiklanski’s Bakery, Montrose Deli.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 18 października 2022 o 07:18
  XXX :
  Brawo! Tak się łączy przyjemne z pożytecznym!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 2. 20 października 2022 o 10:20
  rodak :
  Witam - jak zawsze wielkie dzięki ! A będzie galeria ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)