Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

5 maja 2023 | Brak komentarzy

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych w powiecie dąbrowskim czuwali policjanci.

Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych. Na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowano pięć kolizji.

Działania kontrolno-prewencyjne na drogach powiatu dąbrowskiego prowadzone były od 28 kwietnia do 3 maja br. Tegoroczny długi weekend majowy można ocenić jako bezpieczny i spokojny. Doszło do 5 kolizji, nie odnotowano natomiast żadnych wypadków drogowych. W trakcie działań, funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili kierującego na „podwójnym gazie” samochodem, który chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszom oraz 3 nietrzeźwych użytkowników dróg poruszających się jednośladami. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w organizmie mężczyzny poruszającego się samochodem, natomiast cykliści posiadali ponad 0,5; ponad 2,5 oraz ponad promil. Jednej osobie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 57 km.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)