Dzisiaj:
Niedziela, 7 sierpnia 2022 roku
Alberta, Anny, Donata, Dorot, Kajetana

PODZIĘKOWANIE DLA JADWIGI KUSIOR

25 września 2021 | komentarze 3

Środowy wieczór 22 września br. był czasem podziękowań dla Pani Jadwigi Kusior. Przez 23 lata pełniła Ona funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, a z dniem 30 sierpnia br. przeszła na zasłużoną emeryturę.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Jadwigi Kusior odpowiedzieli przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska: Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, Skarbnik Gminy Małgorzata Bąba wraz z delegacją Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród gremium nie mogło zabraknąć przedstawicieli instytucji od lat współpracujących z biblioteką: przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska, instytucji i stowarzyszeń. Miłym akcentem była obecność przedstawicielek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Małopolsce: Wiceprzewodniczącej Zarządu Okręgu Doroty Rzepki i Przewodniczącej Oddziału w Bochni Barbary Banach. W tym ważnym dla emerytowanej Pani Dyrektor dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina i przyjaciele. W uroczystości wzięli udział wszyscy pracownicy MBP w Dąbrowie Tarnowskiej.

O oprawę artystyczną wieczoru zadbał dobrze znany dąbrowskiej publiczności zespół muzyczny Obywatele DT, który zaprezentował autorski repertuar pt. „Poetycka podróż” przygotowany specjalnie na tę okazję oraz własne aranżacje kilku znanych utworów. Uroczystość prowadziła p.o. Dyrektora MBP Anna Jastrzębiec-Witowska. Jednym z najbardziej doniosłych momentów wydarzenia było wyróżnienie Pani Jadwigi Kusior Honorową Odznaką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ceremonii wręczenia dokonały przedstawicielki Okręgu i Oddziału SBP w Małopolsce.

Podczas wieczoru padło wiele ciepłych i wzruszających słów pod adresem Pani Dyrektor Jadwigi Kusior. Jak sama przyznała, poezja i muzyka są ważnym elementem jej życia, dlatego w poetyckiej parafrazie podziękowała za wspólnie spędzony czas. Wieczór był okazją do przywołania wielu serdecznych wspomnień, a także wesołych anegdot. Pani Dyrektor Jadwiga Kusior swoją pełną sukcesów działalnością i osiągnięciami zawodowymi zapisała się pięknymi zgłoskami na kartach historii dąbrowskiej książnicy.

MBP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 28 września 2021 o 16:29
  gu wn :
  Dziękujemy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 6)
 2. 28 września 2021 o 20:42
  Z ukosa. :
  Pani Jadziu. Dziękuję Pani za długoletnią pracę. Włożyła PANI bardzo dużo własnej energi fizycznej oraz intelektualnej. Życzę PANI dużo , dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie. Moje głębokie od serca GRATUALACJE za krzewienie kultury w dąbrowskim środowisku.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 3. 2 października 2021 o 08:24
  Norek :
  z Panem Bogiem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)