Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

11 sierpnia 2022 | 1 komentarz

W piątek, 12 sierpnia br., Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

KPP w DT/BRD KGP


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 12 sierpnia 2022 o 14:02
    smakoszrower :
    od jakiegość czasu czytam na dąbrowskim portalu o osiagnięciach dąbrowskiwi policii i nie tylko o dąbrowskiei a to o wykryciu broni a to owykryciu plantacii konopii i zatrzymaniu nietrzeźwych kierowców wszystko to się chwali bo mamy naprawdę wzorowych policjantów z chociaą nie wszystkich noale to nie teraz dyskusja mnie chodzi o ostatnie wpisy o tym ze poilcja dba o nasze bezpieczeństwo o karanie za prędkość no to ja się pytam gdzie jest policja choćby patrol na ulicy jagielońskiej od radgoszczy do dąbrowy kiedy debile na scigaczach pedzą równo z wiatrem gdzie jest patrol na ulicy witosa od jagielońskiei do ulinowa jak jakiś debil na motrże pędzi jak debil bez tłumnika często poruszam się tą ulicą witosa na rowerze i widzę tych debili za kierownicą osobówek jak i na motorze
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)