Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

11 sierpnia 2021 | Brak komentarzy

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 31 -letniego kierowcę, który pomimo użytych przez nich sygnałów świetlno-dźwiękowych do zatrzymania się próbował uciekać. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 15:30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyznach, którzy po spożyciu alkoholu wsiedli do samochodu i odjechali w kierunku miejscowości Małec.

W celu lokalizacji wskazanego samochodu, na miejsce został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze wjeżdżając w jedną z dróg gminnych zauważyli auto, które odpowiadało opisowi, więc wydali jego kierowcy wyraźne sygnały nakazujące zatrzymanie. Mężczyzna jednak je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po pewnym czasie kierujący zjechał na drogę gruntową, gdzie po zatrzymaniu pojazdu wspólnie z pasażerem zaczęli uciekać już na piechotę. Po kilkudziesięciometrowym pościgu w rejonie zabudowań mężczyźni zostali zatrzymani. Kierujący podczas zatrzymania był agresywny, nie chciał poddać się wydawanym przez policjantów poleceniom. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca to 31-letni mieszkaniec gminy Szczucin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, dodatkowo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. 31-latek, niebawem odpowie za ucieczkę oraz jazdę w stanie nietrzeźwości przed sądem.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)