Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

Powiat: zbieg okoliczności czy kadrowe sensacje w Urzędzie Pracy?

4 marca 2018 | komentarze 52

Czy były burmistrz a obecnie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Stanisław Początek zatrudnił kandydata bez kompetencji na danym stanowisku, a nie przyjął osoby kompetentnej, która wygrała konkurs?

Czy to majstersztyk, jak tego chciał Lesław Wieczorek, czy dopatrywanie się sensacji tam, gdzie zaistniał zwykły zbieg okoliczności – jak tłumaczył to dyrektor placówki.

Początek poinformował, że osoby, która konkurs wygrała, nie da się zatrudnić na tym stanowisku, gdyż już po wyłonieniu kandydata ministerstwo… obcięło dotacje dla Powiatowego Urzędu Pracy i po prostu zabrakło na to funduszy, a mimo to PUP pod jego przewodnictwem realizuje politykę prorodzinną i zakład jest sfeminizowany, co cieszy dyrekcję. Nie udało się więc Lesławowi Wieczorkowi uciąć dyskusji i przeforsować stanowiska o zatrudnianiu niekompetentnych osób, a nie przyjmowaniu zwycięzców konkursu. Nie udało się również i dlatego, że mimo iż nie chciał słuchać wyjaśnień dyrektora PUP na ten temat, chciała je usłyszeć Anna Jastrzębiec – Witowska, kilka lat temu zatrudniona w dąbrowskim Urzędzie Miasta właśnie w wyniku wygranego konkursu.

Trudno również nie postawić pytania, czy jest o co kruszyć kopie, gdyż osoba, która wygrała konkurs i nie została zatrudniona na stanowisku z powodu obcięcia dotacji finansowych, pracuje w PUP na zastępstwie za kobietę przebywającą na macierzyńskim, a jak mówi Początek w rozmowie z e – Kurierem, jest dobrą, doświadczoną pracownicą. Całej sprawie jednak pikanterii dodaje wybór drugiego kandydata na podobne zastępstwo – również byłego włodarza jednego z samorządów w powiecie dąbrowskim.

W sprawozdaniu z prac Zarządu powiatu, (które pod chwilową nieobecność starosty zaczął czytać jego zastępca) Tadeusz Kwiatkowski pogratulował Małgorzacie Bułat wyboru na stanowisko dyrektora Centrum Polonii w Brniu.
Wyjaśnił również, że Małgorzata Bułat sprawuje także (na ¼ etatu) stanowisko dyrektor biblioteki powiatowej w tej samej instytucji. Łącznie to jeden etat i, jak zapewnia starosta, korzyści dla tej placówki.

Starosta odniósł się także do żywego ostatnio tematu – reaktywacji linii kolejowej nr 115  na trasie Dąbrowa Tarnowska – Tarnów i stanowczo zaprzeczył, jakoby był to temat polityczny (w nomenklaturze oponentów – tzw. wrzutka polityczna) i nierealny; pojawiający się zawsze tuż przed wyborami, jak zauważają sceptycy i krytycy. Ale nie tylko oponenci polityczni dociekają, czy pomysł wskrzeszenia linii kolejowej ma szanse nabrać realnych ram.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski i na sesji, i w rozmowie z e – Kurierem, stanowczo twierdzi, że nigdy nie był tak realny, jak teraz. Przed lokalnymi samorządami stoi perspektywa poprawy skomunikowania Dąbrowy z większymi ośrodkami i jak zapewnia włodarz powiatu – nie ma to nic wspólnego z polityką oraz zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Są tacy, którym nie zależy. Może niektórym zależy, żeby ominąć tę Dąbrowę Tarnowską, ale my się temu sprzeciwiamy – powiedział Tadeusz Kwiatkowski, który zaprzeczył, by temat był wrzutką polityczną. Jak tłumaczy Tadeusz Kwiatkowski, gdyby w inwestycję włączyło się pięć samorządów (miasto Tarnów i powiat tarnowski, powiat dąbrowski i gmina Dąbrowa Tarnowska oraz gmina Żabno), to do podziału byłoby 427 tys. zł rocznie, co stanowiłoby ok. 80 tys. zł kosztów przypadających na jednostkę samorządową. Dla żadnej z wymienionych jednostek terytorialnych taka kwota nie jest nie do udźwignięcia.

Jak poinformował starosta Tadeusz Kwiatkowski, wkrótce będzie chciał przekonać do tej inwestycji burmistrza Żabna Stanisława Kusiora, który jeszcze się waha. Jeżeli negocjacje się powiodą, to z zapowiedzi operatora linii, który wziąłby udział w przetargu wynika, że połączenie mogłoby ruszyć już nawet od września!
Wówczas można by było również rozłożyć te koszty między cztery samorządy, płacąc nieco więcej, ale pomijając miasto Tarnów, które – jak dotychczas – robi wszystko, by nie partycypować w inwestycji.

Wszystko więc zależy od powodzenia rozmów z gminą Żabno, gdyż pozostałe samorządy wyrażają chęć uczestnictwa w inwestycji i – jak mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski – maja na ten cel zabezpieczone środki.

W punkcie dotyczącym zapytań i interpelacji radnych pierwszy głos zabrał Lesław Wieczorek.

– Starosta wspomniał o inwestycji kolejowej. Zanim zostanie przywrócona i odzyska świetność, pozostaje sprawa oznakowania tych przejazdów kolejowych. Jeżeli chodzi o ten znak „Stop” i „Krzyż świętego Andrzeja” – kompetencje wszelkie w tym względzie posiada kolej. Wnioski do kolei mogłyby tę sprawę skutecznie załatwić i usprawnić ruch na przejazdach kolejowych. Przede wszystkim chodzi o skrzyżowanie w Oleśnie, zwłaszcza od strony Gręboszowa. Problemem jest też błędne oznakowanie i prosiłbym, żeby Zarząd Drogowy i Policja się temu przyjrzały. Trzeba by w ogóle jakiś remanent oznakowania w powiecie zrobić. Miejscami znaki drogowe są mocno zniszczone; wręcz nieczytelne – wnioskował Lesław Wieczorek.

Radny odniósł się również do remontu drogi z Olesna w kierunku Wielopola i Dąbrowy Tarnowskiej, która – wg sygnałów docierających do Wieczorka – nie została dobrze wykonana.

– Mam informacje o niezbyt rzetelnym wykonaniu inwestycji. Podobno wywożona była ziemia z poboczy. Czy ta ziemia była zbyta? Mam informacje o szeregu nieprawidłowości w tej inwestycji – zaznaczył Lesław Wieczorek.

Radny dopytywał także w sprawie obsadzania stanowisk w Powiatowym Urzędzie Pracy, kierowanym przez byłego burmistrza Dąbrowy Stanisława Początka. Odniósł się zwłaszcza do konkursu na jedno ze stanowisk w PUP, którego zwyciężczyni nie została jednak zatrudniona w placówce.

– Najpierw osoba, która nie miała kompetencji została powołana, potem osoba kompetentna, która wygrała konkurs nie została powołana. Tam się coś złego dzieje – orzekł radny.

Marta Chrabąszcz poruszyła temat, który dotąd nie ujrzał światła dziennego na forum powiatu. Chodzi o braki lekarzy na opiece całodobowej w szpitalu.

 – Jest problem z brakiem pediatry na opiece całodobowej. Różne wydarzenia z ostatnich dni pokazują, że jest to bardzo potrzebneMarta Chrabąszcz przywołała przypadek rodziców, którzy szukali pomocy medycznej, a zostali odesłani do domu z chorym dzieckiem. Następnego dnia stan dziecka był tak ciężki, że helikopterem zostało odesłane do szpitala w Prokocimiu, gdyż na miejscu nie zdołano już udzielić mu skutecznej pomocy.

Można tam zauważyć kilka nieprawidłowości – mówiła radna, która miała niedawno okazję ocenić pomoc całodobową świadczoną w dąbrowskim szpitalu. – Lekarz zaczął przyjmować dopiero od 19.30, a ma być od godziny 18. W tym czasie zrobiła się duża kolejka rodziców z chorymi dziećmi. W jaki sposób to zostało zorganizowane. To jest zapytanie i zarazem wniosek do Pana dyrektora szpitala, ale jest nieobecny.

Radna prosiła, by dyrektor wyjaśnił na piśmie te kwestie.

Krzysztof Bryk dopytywał, czy  reaktywacji linii kolejowej Dąbrowa Tarnowska – Tarnów jest realna.

– „Szczucinka” została zbudowana ponad dwadzieścia lat temu i któryś tam raz wraca temat jej przywrócenia. Pan starosta mówi, że samorządy są przygotowane do finansowania inwestycji. Przeglądałem budżety samorządowe i nie znalazłem żadnych środków zabezpieczonych na ten cel. Te tematy ożywają w cyklicznym okresie. Jaka jest rola powiatu w tej inwestycji? W 2016 r. zgłosiła się wielkopolska spółka „Cargo”, która – jak rozumiem – miała być operatorem tej inwestycji. Czy są założenia ekonomiczne pokazujące efektywność tej inwestycji? I na jakim etapie są prowadzone rozmowy? Czy jest to wrzutka polityczna?

– Trzeba wystąpić do PKP o uzgodnienie tego oznakowania przejazdów, żeby to nie utrudniało ruchu kierowcom. Myślę, że można zmienić organizację ruchu i to przeznakować – starosta Tadeusz Kwiatkowski odniósł się do zapytań radnego Lesława Wieczorka.

– Nie jestem kadrowcem w Urzędzie Pracy. Ja się nie interesuję takimi sprawami kadrowymi. Zajmują się tym dyrektorzy jednostek i oni ponoszą odpowiedzialność za to. To nie jest moim zadaniem, moim celem. Proszę mnie w to nie mieszać i zapytać Pana dyrektora [Powiatowego Urzędu Pracy – red]. – odciął się starosta.

– Od 18. się zaczyna całodobowa opieka i o 18. te osoby trafiają do nas. Do 18. trzeba też korzystać z pomocy pediatrów w POZ – ach w szpitalu. Tam jest czterech pediatrów! Jeżeli jest konieczna konsultacja medyczna, to lekarz schodzi z oddziału. Nie słyszałem o takich przypadkach, ale oczywiście zapytam Pana dyrektora [szpitala – red] – wyjaśnił Tadeusz Kwiatkowski.

Panie radny – starosta zwrócił się do Krzysztofa Brykaopracowujemy tę inwestycję już jakiś czas. Od roku jest nieco inne nastawienie do przewozów kolejowych. Dla mnie nie ważne, czy to polityka, czy nie polityka (niech każdy to widzi, jak chce) – ważne, żeby to było zrobione dla mieszkańców. Jeżeli ktoś chce to ubierać w politykę, to niech ubiera. Wspólnie z burmistrzem Kaczmarskim jeździmy na rozmowy do marszałka. Myślę, że to zaangażowanie jest potrzebne. Nie rozumiem Pana Kusiora, gdyż ma linię czynną. Kwestia tutaj jego takiego podejścia jest dla mnie niezrozumiała, ale myślę, że dojdziemy do porozumienia w tej kwestii. Rocznie ok 80 tys. zł na samorząd to nie są takie duże pieniądze, których by nie można wydać dla dobra mieszkańców. To kwestia podejścia zdroworozsądkowego innych samorządów, by się w to włączyć. Równie dobrze by można mówić, że wrzutką polityczną jest most w Borusowej. W przyszłości można by tę linię kolejową przedłużać. Do Żabna przecież jeździ pociąg. Najważniejszą kwestią jest nie dopuścić do fizycznej likwidacji tej linii.

– W drugim półroczu trwały sprawy legislacyjne w Powiatowych Urzędach Pracy. Doszły nowe zadania, jeżeli chodzi o obsługę cudzoziemców w Powiatowych Urzędach Pracy. W tamtym roku było 700 oświadczeń w sprawie zatrudnienia cudzoziemców. W związku z tym całkowicie uzasadnione jest zwiększenie zatrudnienia o jeden etat. Została nawet wygospodarowana kwota na to jedno stanowisko związane z nowymi zadaniami dotyczącymi obsługi cudzoziemców w urzędach. Gdy konkurs już dobiegał końca i komisja mi tę osobę wskazała, przyszła nagle informacja z ministerstwa, że będą zmniejszone fakultatywne koszty w urzędach pracy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takich wolnych środków na powołanie tego stanowiska w powiecie nie ma, stąd nie mogłem spisać umowy o pracę z osobą wyłonioną w drodze konkursu. Nie ma tu żadnych sensacji, ani żadnych sztuczek. Byłoby to zaciągnięciem zobowiązania bez pokrycia ze środków budżetowych, a tego nie wolno robić – tłumaczył sensacje (?) związane z zatrudnianiem i niezatrudnianiem w PUP Stanisław Początek.

– Sprawa jakości oznakowania dróg. Staramy się wymieniać znaki drogowe w miarę naszych możliwości finansowych. W zeszłym roku zakupiliśmy 350 nowych znaków. Jeszcze kilka dni i znaki zostaną zamontowane. W tym roku zakupimy ok. 450 nowych znaków i też w tym roku je zamontujemy –  tłumaczył dyrektor Zarządu Drogowego Marek Janik, który wyjaśnił również „tajemnicę” znikającej ziemi podczas wykonywania jednej z inwestycji drogowych.

– Część poboczy została usunięta. Część gruntu została wykorzystana do poszerzenia i ugruntowania poboczy w miejscowości Ćwików i to można łatwo zweryfikować jadąc tam. Jest tam wyraźnie poszerzone i umocnione pobocze; to jest widoczne. Reszta gruntu jest u nas – również można to sprawdzić.

Lesław Wieczorek powrócił jeszcze do sprawy – jego zdaniem niejasnych – kryteriów zatrudniania i nie zatrudniania pracowników w Powiatowym Urzędzie Pracy.

– Ale nie usłyszeliśmy tego, że inna osoba została jednak zatrudniona. A znamienne jest, że Pan starosta mówi: „mnie proszę w to nie mieszać”.

Po tym stwierdzeniu Wieczorka wywiązała się między radnymi wymiana zdań, czy Stanisław Początek ma wyjaśniać te zarzuty, czy nie. Dyrektor PUP chciał jeszcze podnieść te kwestie. Lesław Wieczorek optował za tym, by uciąć dyskusję i nic więcej nie tłumaczyć. Radny stwierdził, że nie zadawał pytania, tylko chciał skomentować zaistniały fakt.

Ale może radni chcą to wiedzieć – przekonywał starosta i wicestarosta.

– Jeżeli ktoś z radnych chciał wiedzieć, to niech sam zapyta. Ja nie stawiałem tego pytania – uciął Wieczorek.

Ja zadam to pytanie – stwierdziła Anna Jastrzębiec Witowska i tym samym ucięła niepotrzebną dyskusję, czy Początek ma wytłumaczyć zaistniałą kwestię, czy jednak radnych to nie interesuje.

– Nie należy mylić innego ruchu kadrowego. Tam jest zatrudnienie na zastępstwo za osobę, która przebywa na macierzyńskim i to nie jest związane z obsługą cudzoziemców. To jest zupełny zbieg okoliczności z tymi dwoma odrębnymi stanowiskami – wyjaśniał Początek.

– Ja bym to nazwał majstersztykiem – skomentował Lesław Wieczorek.

Wyjaśnienia Stanisława Początka nie w pełni satysfakcjonowały Annę Jastrzębiec Witowską, która chciała wiedzieć, dlaczego ta druga osoba została jednak zatrudniona bez konkursu. Tłumaczyła, że chce usłyszeć te wyjaśnienia jako osoba, która sama kilka lat temu (w 2012 r.) wygrała konkurs i w wyniku tego znalazła zatrudnienie w Urzędzie Miasta.

– Nasz zakład jest sfeminizowany i to też była osoba, która jest na zastępstwie za pracownicę przebywającą na urlopie macierzyńskim. Cieszę się, że realizujemy politykę prorodzinną – stwierdził z satysfakcją Stanisław Początek. – Pieniądze, które w skutek tego zostały, przeznaczyliśmy na zastępstwo za tę pracownicę przebywającą na macierzyńskim, bo czasowo jej obowiązki ktoś musiał przejąć.

Sytuacja z zatrudnieniem w PUP (z pozoru bardzo zagmatwana), jeżeli przyjąć wyjaśnienia Stanisława Początka, przedstawia się jasno i klarownie. Clou problemu jest fakt, że sprawa dotyczy nawet nie dwóch, a trzech stanowisk (w tym dwóch na zastępstwa czasowe za pracownice przebywające na urlopie macierzyńskim) o które ubiegały się… dwie osoby.
Jedna z nich (obecnie pracująca właśnie na zastępstwie za kobietę na macierzyńskim) starała się również o inne stanowisko – etatowe, ze stałą umową; z konkursem, który zresztą wygrała, jako doświadczona i kompetentna pracownica.

Chodziło właśnie o nowe stanowisko związane z nowymi obowiązkami Powiatowego Urzędu Pracy, dotyczącymi obsługi cudzoziemców. Wygrany konkurs trzeba było jednak unieważnić, gdyż – jak tłumaczył Stanisław Początek – PUP nie otrzymał od ministerstwa środków na zapewnienie tej posady na etacie, a nie może być mowy o zaciąganiu zobowiązań z tego tytułu. Jeżeli zaś chodzi o drugie (w zasadzie trzecie) stanowisko (administracyjne) – Stanisław Początek nadmienił, że również praca wykonywana jest w zastępstwie za osobę na macierzyńskim.

W tym czasie w Powiatowym Urzędzie Pracy dwie pracownice przebywają na macierzyńskim i dwie osoby czasowo sprawują za nie zastępstwa. Nadmienić należy, że na zastępstwa nie trzeba oczywiście przeprowadzać żadnych konkursów. Konkurs musiał być przeprowadzony na nowe stanowisko, które z racji braku środków, nie zostało jednak utworzone, mimo wcześniejszego wyłonienia odpowiedniej kandydatki. Osoba, która go wygrała, dalej pracuje w PUP na zastępstwie, a ubiegała się o stanowisko ze stałym zatrudnieniem. Tajemnicą Poliszynela jest zaś fakt, kto sprawuje to drugie zastępstwo i być może na tym zasadza się zawoalowana istota krytyki polityki kadrowej Stanisława Początka. Zwłaszcza, że podczas sesji nazwisko tego pracownika nie padło ani z ust Lesława Wieczorka, ani Stanisława Początka.

Po dyskusji na temat Powiatowego Urzędu Pracy i odpowiedział na pytania radnych, większością głosów podjęto uchwały w sprawie:

  zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2018 rok,

  zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2018 – 2030,

  określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Powiatowi Dąbrowskiemu i podległym jednostkom oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu uprawnionego do udzielania tych ulg,

  przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2018 rok,

  zatwierdzenia planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2018 rok,

  zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2018 rok,

  zatwierdzenia planu pracy Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2018 rok,

  przyjęcia sprawozdania Starosty Dąbrowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku,

  powierzenia Gminie Miasta Tarnowa zadania z zakresu diagnozowania i orzecznictwa dzieci niewidomych i słabowidzących z terenu Powiatu Dąbrowskiego,

trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek na terenie Powiatu Dąbrowskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji,

  przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018 – 2020,

  określenia zadań i przeznaczenia w roku 2018 środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych,

  zmiany uchwały Nr XXIII/295/2013 Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 30 sierpnia 2013 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Dąbrowski oraz określenia warunków i zasad korzystania z tych przystanków wraz z autopoprawką,

  wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu.

Radni przyjęli również informację Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z osiągniętych w 2017 r. dochodów z tytułu najmu i dzierżawy aktywów trwałych oraz sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski. Obie informacje zostały im przekazane do wglądu na piśmie.

W wolnych wnioskach przewodnicząca Barbara Pobiegło poinformowała, że do rady trafiła skarga jednej z mieszkanek powiatu dąbrowskiego na nieprawidłowości w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy, prowadzonym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Według relacji Barbary Pobiegło skarga ta była wcześniej kierowana do wielu innych instytucji.

To jest skarga na organy nie podlegające pod powiat – podsumowała przewodnicząca. Teraz trzeba będzie sprawdzić, czy rada jest uprawniona do rozstrzygania przedmiotu tej skargi.

us

fot. Starostwo Powiatowe w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 4 marca 2018 o 21:48
  obserwator :
  Sesja odbyła się 28 lutego a informacja o niej pojawiła się dopiero 4 marca. czy to nie za długo ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 2. 4 marca 2018 o 22:03
  veto :
  Prawdziwych kadrowych sensacji można by wiele wyliczyć w białym domku. Gdyby oczywiście szanowny e-kurier miał więcej odwagi i determinacji. Ale dlaczego jest inaczej? Dlaczego brak tej odwagi i determinacji?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 28)
 3. 4 marca 2018 o 22:06
  XXX :
  Witam, zupełnie niezrozumiały jawi się dla mnie fakt , iż dyrektorem Centrum Polonii jest osoba , która jest problematyczna , a gdzie ogłoszenie konkursu?? Urząd Pracy ogłosił konkurs , a Centrum Polonii??? Czemu nikt nie zwróci na to uwagi??? Dyrektorem jest zaledwie miesiąc , a już jej mają dość!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 38)
 4. 4 marca 2018 o 23:13
  Jacek :
  Za czasów burmistrzowania P. Początka pamiętam jak był konkurs na pewne stanowisko i startował w nim mój brat. Jak się później okazało już przed konkursem stanowisko to było już obsadzone inną osobą. Konkurs był przysłowiowym picem na wodę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 31)
 5. 4 marca 2018 o 23:49
  odnosnie skargi :
  Powiat i miasto zezwala na powstanie wszelakich instytucji, ale jeśli dzieje się w nich coś złego to umywa ręce i jest mowa o braku uprawień do rozstrzygania czegokolwiek. I tak własnie tworzą się prywatne folwarki, które są kierowane przez niekompetentne i bez-empatyczne osoby. Nikt nie kontroluje, co się dzieje w środku, a na zewnątrz gra pozorów, byle jakiś tam kierowniczek czy dyrektorek z wielkim ego dotrwał do emerytury. a ile krwi napsuje dookoła to jego :) W Dąbrowie same prywatne folwarki, aż dziwne że Ryszard Cebula z Uwagą się tu jeszcze nie pojawił. Pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 34)
 6. 5 marca 2018 o 09:51
  Zaintrygowany :
  Powiatowy Urząd Pracy nie ubiega się o dotacje z Ministerstwa. Ogłoszony konkurs nie był związany z wykonywaniem zadań w zakresie oświadczeń w sprawie zatrudniania cudzoziemców. Jeżeli Instytucja nie posiada środków finansowych (jak twierdzi Dyrektor) nie prowadzi naboru dając nadzieję wielu osobom na zatrudnienie. Na uwagę zasługuje fakt, że informacja o wynikach konkursu zamieszczona została dopiero ponad tydzień po zakończeniu konkursu. Dlaczego Dyrektor zwlekal tak długo z decyzją skoro twierdzi, że ,, informacja z Ministerstwa" dotarła gdy ,,konkurs już dobiegal końca"??? Na koniec dodam że rola starosty jest znacznie większa niż sam określił. Podsumowując czyżby konkurs wygrała osoba która nie powinna i dlatego nie doszlo do zawarcia umowy ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 20)
 7. 5 marca 2018 o 10:47
  jakiś :
  Co do Centrum Polonii to i tak postęp bo poprzedni dyrektor był tam i w bibliotece na 1/4 etatu, aha był to syn jednego z wójtów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 21)
 8. 5 marca 2018 o 10:57
  Olek :
  Dodam do wypowiedzi radnej Chrabąszcz, że podobnie jak nie ma lekarza w opiece całodobowej, to każe nie ma lekarza na izbie przyjęć szpitala. Doświadczyłem tego osobiście. W godzinach rannych ok. 9.00 zasłabłem w pracy z mocnym bólem w klatce piersiowej. Kolega nie czekając zawiózł mnie na izbę przyjęć bo doszliśmy do wniosku, żeby nie absorbować karetki pogotowia tym bardziej, że pracuję bardzo blisko szpitala. I tu doznałem szoku. Pielęgniarka na izbie przyjęć po zrobieniu EKG i zbadaniu ciśnienia przekazała dane i informacje lekarzowi lub lekarzom na oddziale wewnętrznym ponieważ stwierdziła, że do 15.00 na izbie przyjęć od pewnego czasu nie ma lekarza dyżurnego (ok. 2 tygodnie). Podano mi kroplówkę, pobrano krew do badania w kierunku sprawdzenia czy nie jest to zawał. Ok. godz. 11.00 badania już były zrobione, kroplówka się skończyła więc pielęgniarka poinformowała o tym lekarzy na oddziale wewnętrznym. Mnie poprosiła, żeby czekać aż zejdzie lekarz na konsultację. I tak czekałem do godz. 14.30 aż łaskawie lekarz zszedł. Na moje pytanie dlaczego to tak wszystko wygląda stwierdził, że nie był w stanie wcześniej zejść ponieważ był sam na oddziale. Reasumując: dla mnie jest to coś dziwnego i niedopuszczalnego żeby na izbie przyjęć nie było lekarza dyżurnego. Jak ta izba ma ratować ludzi przywiezionych np. karetką pogotowia. Ale co się dziwić, lekarz nie zejdzie z oddziału bo zamiast być na oddziale jest w Przychodni przyszpitalnej. Zatrudniony na oddziale a jednocześnie przyjmuje w przychodni. Z tego co wiem to na oddziale wewnętrznym jest 4 lub 5-ciu lekarzy. TO JEST KARYGODNE. Ale to nie przeszkadza, chwalić się staroście inwestycjami. Ciekawe czy fotowoltaika będzie leczyć na całodobowej i na izbie. Może należałoby najpierw zabezpieczyć leczenie a potem myśleć o inwestycjach. Ale idą wybory to inwestycje to dobra kiełbasa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 35)
 9. 5 marca 2018 o 17:46
  Andrzej :
  W Szczucinie to dopiero jest wesoło z konkursami
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 12)
 10. 5 marca 2018 o 18:25
  tak z ciekawości :
  " Clou problemu"- dziwne sformuowanie w języku polskim.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)
 11. 5 marca 2018 o 19:08
  Obcy :
  Szkoda, że radni nie pytają czy zatrudnianie osób przez Dytektora nielegalnie sprawującego funkcję jest prawnie dopuszczalne. Dziwne ,że nikt nie zapyta czy Starosta wykonał wyrok WSA. To jest dopiero folwark .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 29)
 12. 5 marca 2018 o 19:36
  Dąbrowianin :
  Zgadzam się z powyższą odpowiedzią Pani lub Pana odnośnie prywatnych folwarków. Dodam, że zwłaszcza w jednym wystarczy należeć do Zielonych Koniczyn a jest się ze swoimi bliskimi ustawionym.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 29)
 13. 6 marca 2018 o 08:23
  Zdegustowany :
  Błędy PO i PSL doprowadziły do braku lekarzy w szpitalach w całej Polsce. Te błędy to limity na bezpłatne studia dla wybranych, co świadomie doprowadziło to obecnego stanu rzeczy. Gdzie Lekarz żąda 10tys pensji zasadniczej, i minimum 200zl za godzine pracy. Do tego dochodzi tak jak w naszym mieście że mamy jakieś prywatne Diag... I lekarz pracujący,, olewaja" nas szpital. Najgorszy oddział to chirurgia tam nie chciałbym nawet iść żeby mi drobna ranę zaopatrzyli(nie chodzi o pielęgniarki) Należy kadrę szpitala odmlodzic. Szczególnie na chirurgii. I zakazać pracy w szpitalu jezli naprzeciwko szpitala ma prywatna przychodnie. Czas na zmiany w szpitalu nie tylko otoczenia bo to jest piękne,tylko zmian kadrowych lekarskich. Czas najwyższy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 29)
 14. 6 marca 2018 o 09:25
  dąbrowiAnka :
  Ja podam inny przykład, który przeżyłam na własnej skórze, wysłali mnie z pracy żebym zawiozłam dokumenty do PUP dla Pani X. Pytam sekretarki, gdzie takową Panią znajdę, a ona mi odpowiada, że dzisiaj jej nie ma, ale w pokoju ... jest jej siostra, ewentualnie w pokoju ... jest jej mama :) zapytałam tylko, czy wszyscy tam całymi rodzinami działają? Drodzy Państwo nigdy przy takich przypadkach nie będzie dobrze.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 35)
 15. 6 marca 2018 o 16:11
  student :
  Mam nadzieję, ze po tegorocznych wyborach samorządowych panowanie Zielonej Koniczynki w powiecie przejdzie do historii. To co się dzieje w jednostkach powiatowych,te fikcyjne konkursy, rodziny działaczy PSL zatrudnieni w tychże jednostkach tego już za wiele. Największym paradoksem tego wszystkiego jest to, że na czele Powiatowego Urzędu Pracy stoi człowiek, który przez lata swoich rządów w mieście przyczynił się do jednej z największych w Polsce stopy bezrobocia na terenie powiatu dąbrowskiego.Dlatego jak ma być tutaj dobrze?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 38)
 16. 6 marca 2018 o 18:05
  Johnny :
  Wystarczy popatrzec kto w gminie został zatrudniony ! Jak nie sasiadki to corki emerytek szantazystek ktore odeszly na emeryture pod warunkiem przyjecia swoich. Ot dabrowska dobra zmiana. Wracamy do pl i pora wziac sprawy we wlasne rece
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 32)
 17. 6 marca 2018 o 22:57
  Pajko :
  Rudy ma apetyt na burmistrza
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 18. 6 marca 2018 o 23:16
  do dąbrowiAnki :
  Szukasz tematu na zatrudnianie rodzin i osób z towarzyskich układów? Polecam adres: Dąbrowa Tarnowska Rynek nr 34. Tam i w podległych jednostkach. Proponuję poszerzyć horyzont obserwacji także o jednostki zarządzane przez "byłego" (oficjalnie) Prezesa "Pomocnej Dłoni" .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 19. 6 marca 2018 o 23:23
  Dobity brutalną rzeczywistością :
  W Dąbrowie Tarnowskiej brałem udział dokładnie 5 razy w konkursach na stanowisko X ogłaszanych przez instytucje podlegające gminie i powiatowi. Mimo wykształcenia i co więcej doświadczenia zawodowego, nie otrzymałem żadnej propozycji pracy... dlaczego? Bo moje drzewo genealogiczne nie jest wpisane w struktury ww instytucji.. jestem szarakiem... nikim znanym i podejrzewam, że nawet posiadając doktorat w danej danej dziedzinie i tak nigdy się tu nie przebije, bo zawsze znajdzie się jakaś córka, syn itp. ... W ostatnim konkursie przegrałem z osobą, która ma niższe wykształcenie niż ja, brak doświadczenia zawodowego, ale za to ma ojca o mocnej pozycji w DT. Trzeba uciekać z Dąbrowy.... bo nie ma tu perspektyw i nie ma tu równych szans na start...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +47 (w sumie : 49)
 20. 7 marca 2018 o 09:52
  anty :
  Swego czasu, kiedy ministrem od budżetu był niejaki Balcerowicz - niejaki Lepper obwiniał go o całe zło w Pl i powtarzał jak mantrę "Balcerowicz musi odejść" - później nadeszły czasy "dobrej zmiany" i niejaki prezes K powtarza jak mantrę, że wszystkiemu jest winien i za wszytko odpowiada niejaki Tusk. Okazuje się, że obydwaj byli w błędzie, bo wg niejakiego "studenta", za całe zło (przynajmniej w Dąbrowie i przynajmniej za bezrobocie) odpowiada niejaki Początek. Panie "studencie" - wątpię, czy faktycznie jesteś studentem a jeżeli faktycznie to kiepskim, bo nawet student teologii i innych ....logii wiedziałby jak to jest z bezrobociem i kto lub co za nie odpowiada.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 33)
 21. 7 marca 2018 o 11:28
  Irena :
  Cóż prawda jest taka że to nie kto inny tylko Początek przez 20 lat był burmistrzem i tak naprawde wielkie NIC (żeby nie powiedzieć dosadniej) zeby poprawić ten stan. Starości też się nie kwapili. Wystarczy że im i im najbliższym było dobrze i o nic nie musieli się martwić. A czy to prawda że Początek rozważa swój start w kolejnych wyborach na burmistrza?????? Tak słyszałam już jakiś czas temu. Jak to jest prawdę to ten człowiek nie ma już krzty honoru!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 15)
 22. 8 marca 2018 o 00:13
  obserwator :
  Co ten Wieczorek chce od Tadka i Początka. Może chce startować na Burmistrza ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 20)
 23. 8 marca 2018 o 23:27
  guco :
  Do anty.a co zrobiła władza jakiejkolwiek barwy politycznej dla młodych ludzi czy stworzono w DT miejsca pracy sciągnęła jakiego inwestora aby zatrzymać młodych wykształconych ludzi. Władza dba o swoje interesy i kolesiów. Całkowicie popieram studenta. Ze smutkiem muszę stwierdzić że ma rację. Znane nazwiska są w obiegu przez wiele, zmieniają się tylko stanowiska a efektów dla społeczności lokalnej żadnych. Proszę przeanalizować jakie nazwiska przewinęły się przez urzędy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 28)
 24. 9 marca 2018 o 11:28
  Anonim :
  do ,,dobitego brutalną rzeczywistością" zachęcam do przeczytania tego artykułu http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jan-szyszko-dal-prace-prawie-40-stu-krewnym-i-znajomym-lista/jehddkx
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 9)
 25. 9 marca 2018 o 13:24
  Zielona wyspa :
  Gazeta krakowska człowiek roku pan Początek nominowany za zmniejszenie bezrobocia . Bareja by tego nie wymyślił.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 30)
 26. 9 marca 2018 o 18:29
  123 :
  Nie ma róży bez kolców
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 10)
 27. 10 marca 2018 o 17:04
  Mlody dwa :
  Kiedy w końcu nasi włodarze zajmą się sytuacja w szpitalu !?bardzo często dochodzi do sytuacji ze jest tylko jeden lekarz na izbie przyjęć a na opiece calodobowej nikogo !!!a to ze z oddziału schodzi pediatra to bzdury!!!nie wiem tylko czy szanowny pan starosta udaje że nie wie czy jest wprowadzany w błąd. ...a zamiast pytać dyrektora szpitala to sprawdcie sobie grafiki jak kto prscowal i wszystko będzie jasne
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 21)
 28. 11 marca 2018 o 06:57
  Mlody dwa :
  Ja się pytam kiedy w końcu ktoś ogarnie sytuacje w szpitalu? Dlaczego na izbie jest tylko 1 lekarz który przyjmuje na izbie i jako całodobowa? Panie starosto zamiast gadać pierdoły ze pan dyrektora zapyta sprawdź pan grafiki pracy i wszystko będzie wiadomo !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 18)
 29. 11 marca 2018 o 14:45
  pytanie :
  Czy w gminie DT nie ma zapotrzebowania na miejsca w żłobku? Czy byłe szatnie w Szk. podst nr 1 szumnie zwane " żłobkiem samorządowym" zabezpieczają wszystkie potrzeby młodych rodziców? Pytam bo okazuje się, że można było dostać kasę na utworzenie nowych miejsc i taka np gmina Szczucin dostała 1 mln 085 tys. zł na utworzenie żłobka z 54 miejscami opieki nie mówiąc o tym że taka gmina Szerzyny, gdzie mieszka zaledwie jakieś 8tys mieszkańców umiała napisać wniosek i dostała z ministerstwa rodziny 2 mln zł na utworzenie 100 miejsc. Porównajcie sobie, że gmina DT a i owszem też coś skubnęła - około 40tys na ... utrzymanie istniejących miejsc. Podsumowując - zamiast rozwoju mamy zastój i stagnację. Reszta jest milczeniem. Dla zainteresowanych https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5538,9774,malopolskie-40-7-mln-zl-z-maluch.html
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 23)
 30. 12 marca 2018 o 16:35
  Ktoś :
  A gdzie radna Chrabąszcz była przez 4 lata żeby zainteresować się się szpitalem. Dopiero jak sama potrzebowała usługi medycznej i trochę poczekała postanowiła zainterweniować. Ludzie od dawna godzinami czekają na przyjęcie przez lekarzy w Dąbrowskim szpitalu. Ale wybory w tym roku to trzeba o sobie przypomnieć jak cztery lata nic się nie wie i nie robi.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +36 (w sumie : 46)
 31. 14 marca 2018 o 01:29
  Elka do Ktosia :
  zgadzam się z Ktosiem, trzeba na kolanach wejść na izbę żeby zwrócić uwagę ... innych chorych bo radna pewnie czekała 15 min i był problem ze jej nie obsluguja bo radna a gdzie my ludzie? wyborcy? izba przyjęć to porazka szkoda ze przed wyborami to się widzi
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 29)
 32. 14 marca 2018 o 17:46
  Konopielka :
  A ja ma pytanie jak do całej sprawy i sytuacji w szpitalu odniesie się radna Witowska. W lutym 2015 roku niczym Rejtan walczyła z uchwałą o wynajęciu pomieszczeń ZOL – u oraz trzeciego piętra szpitala (oddział ginekologiczno – położniczy). Co dziś ma do powiedzenia w tej sprawie ? Jak ocenia tę decyzje ? Czy zdaje sobie sprawę że przy referencyjności tych oddziałów dziś szpital w DT byłby zamknięty i o mały włos byłaby za to współodpowiedzialna ? Czy będąc Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej zrobiła cokolwiek by poprawić sytuację panująca w szpitalu ? Jak od początku kadencji reprezentowała interesy swoich wyborców, nie tylko w sprawie szpitala . Póki co, zauważalna aktywność to tylko w mediach społecznościowych ( nie wspomnę że w godzinach pracy w Gminie, ale skoro to pracodawcy nie przeszkadza ) to dobre i to. Na te i inne pytania postaram się znaleźć odpowiedz w protokołach z sesji Rady Powiatu i myślę że dzięki uprzejmości KD podzielę się z czytelnikami. Smutne jest to, że większość radnych w ulotkach wyborczych obiecuje cuda wianki a po wyborach o nich zapomina.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 24)
 33. 14 marca 2018 o 19:33
  Cztery :
  W jednostkach zarządzanych przez "honorowego" Prezesa "Stowarzyszenia Pomocna Dłoń" żerowują na ludzkim nieszczęściu!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 34. 14 marca 2018 o 20:09
  hahahaha :
  jak się zatrudnia i kogo się zatrudnia: w 2013 roku w jednostce obecnie podległej honorowemu prezesowi przeprowadzono kontrolę przedstawiam fragment reszta lektury pod wskazanym linkiem: https://bip.malopolska.pl/muw,a,3283,kontrole-w-srodowiskowych-domach-samopomocy.html nie zrobiono nic teraz też ręce umywają W trakcie prowadzonego postępowania kontrolnego ustalono, że Pani...... spełnia wymagań kwalifikacyjnych niezbędnych do zatrudnienia na stanowisku osoby kierującej ŚDS. W wyniku analizy dokumentacji konkursowej stwierdzono, że Wójt Gminy Olesno w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert z dnia 13 września 2012 r. na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi wskazał jako warunek niezbędny przystąpienia do udziału w postępowaniu „spełnienie wymogów kwalifikacyjnych dotyczących osoby kierującej ŚDS wynikających z art. 122 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (...)”. Stwierdzono, że wśród dokumentów załączonych do oferty Stowarzyszenie złożyło deklarację z dnia 4 października 2012 r., że osoba kierująca ŚDS będzie spełniała ww. wymagania kwalifikacyjne”. Stowarzyszenie, pomimo złożonej deklaracji nie dotrzymało jednego z niezbędnych warunków udziału w postępowaniu konkursowym. Pomimo niespełnienia żadnego z obligatoryjnych warunków do zatrudnienia na stanowisku kierownika przez Panią ......., Stowarzyszenie 1 marca 2013 r. zatrudniło ww. na czas nieokreślony. tak się zatrudnia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 22)
 35. 14 marca 2018 o 20:14
  hahahaha :
  skarga była kierowana do wielu instytucji i nikt się nie pofatygował ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 13)
 36. 14 marca 2018 o 22:16
  hakenkrojc :
  Tam cuchnie nie tylko izba, ale wszystko.Niestety dla PSL to tylko swojski zapach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 15)
 37. 15 marca 2018 o 18:04
  dko :
  Jesli to co pisze hahahaha jest prawda to mamy niezbity dowod na brak kompetenci i kolesiostwo przy przyjmowaniu do pracy ! Czy ta osoba nadal pracuje mimo nie spelnienia ŻADNEGO z warunkow ? Mam nadzieje ze kandydat na burmistrza w 2018 roku naswietli wszystkie dzialania poczawszy od Spoldzielni poprzez Pomocna Dlon skonczywszy na Gminie. Oby tylko skonczylo sie na przerwaniu zabawy w burmistrzowanie, choc wiele wskazuje ze moze byc gorzej. O wiele gorzej i dotkliwiej. Na ta chwile "niech zyje bal"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 38. 15 marca 2018 o 22:20
  Anna Witowska :
  Odpowiadając na zarzuty Konopielki zacznę od anegdoty. Kiedyś miałam ochotę skrytykować osobę publiczną na Kurierze. Tak się jednak dziwnie złożyło, że będąc w połowie pisania na brudno musiałam nagle odprowadzić dziecko na adorację do kościoła. Nieźle, co? Oczywiście po takiej akcji już mi się odechciało niepochlebnego pisania. Postanowiłam wtedy pisać tylko pod imieniem i nazwiskiem i tego się trzymam już ponad dwa lata. Nie wstydzę się tego, co mam do powiedzenia i nawet po wielu miesiącach, widząc swoje posty nadal jestem gotowa podpisać się pod nimi. Co ciekawe, osoba, której zamierzałam dowalić okazała się potem dla mnie bardzo życzliwa i na dodatek kompetentna. Jestem przeszczęśliwa, że wtedy nie napisałam tego posta. Mam nadzieje Konopielko, że i ja Ciebie kiedyś pozytywnie zaskoczę. Zapraszam Cię serdecznie Konopielko do przejrzenia protokołów Komisji Rewizyjnej, a nawet do odsłuchania zapisów na dyktafonie. Zobaczysz co robię i lepiej poznasz moje działania. Uważam, że dobrze wykonuje pracę Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej, Zapewniam Cię także, że nikt tej funkcji nie chciał, bo jest dość trudna i niewdzięczna. Do Zarządu chce każdy, do Komisji Rewizyjnej nikt. Skoro śledzisz moją aktywność na Fejsie, to jak dobrze pogrzebiesz, to znajdziesz mój program wyborczy z 2014 roku. To co robię jako radna jest jego konsekwencją. Nigdy nie było takiego mojego głosowania w radzie powiatu, które byłoby sprzeczne z tym, co jest w mojej ulotce wyborczej z tamtego okresu. Oczywiście dziś mam lepsze pojęcie o faktycznych możliwościach radnego powiatu. Tam gdzie nie mam możliwości realizowania mojego programu „systemowo” próbuję innych sposobów. Jeśli chodzi o aktywność na FB w godzinach pracy to najpierw należałoby sprawdzić czy nie byłam na wolnym. W dniu 9 lutego br, gdy pisałam na FB o nagrodach dla ministrów nie było mnie w pracy! Czasem w pracy pisałam posty związane z moją pracą jak na przykład te o smogu, o sędzi Annie Marii Wesołowskiej (chciałam, żeby więcej osób skorzystało z tego spotkania), o Biegu Wilczym Tropem (to była udana inicjatywa i promowałam ją oraz nasz zespół, który na te imprezę poświecił pół niedzieli). Były to sprawy bezpośrednio związane z moją pracą. Zdarzyło mi się także, coś udostępnić w godzinach pracy, ale każdy pracownik, pracujący powyżej 6 godzin dziennie ma prawo do kilkunastominutowej przerwy i może sobie coś napisać czy przeczytać. Raczej nikogo nie zhejtowałam. Udostępnienie zdjęcia dziecka sprzed kilku lat, które pojawia się we wspomnieniach zajmuje 2 sekundy. Tyle samo zajmuje udostepnienie o głodzie w Afryce czy o sytuacji w Syrii. Może postuję, gdy idę do toalety? Pytasz o „Rejtana” w sprawie szpitala sprzed 3 lat. Tak, dzisiaj zrobiłabym dokładanie to samo. Centrum Zdrowia Tuchów w DT przejęło zespół z oddziału gin-położniczego i noworodków. I nagle cud i oddział jest fajny i ma różowe ściany. Dla mnie jest oczywiste, że skoro Tuchów na tym zarabia, to przy dobrym zarzadzaniu i odpowiednim podejściu do pacjentów, utrzymanie tych oddziałów jako publicznych także mogło być korzystne dla szpitala dąbrowskiego. Nie mam wątpliwości, że to była kwestia zarządzania. Co więcej, w budżecie na 2015 r. było zabezpieczone ponad 1,5 miliona na remont trzeciego pietra. Te pieniądze po zgodzie na wynajem III piętra dla Centrum Zdrowia Tuchów przeznaczono na inne remonty w dąbrowskim szpitalu– zapytaj Zarząd o wyszczególnienie. Nie uważam, że moja propozycja utrzymania tych oddziałów w domenie szpitala dąbrowskiego doprowadziłaby szpital do ruiny. Zastanawiający był dla mnie pośpiech, z jakim przegłosowano wynajęcie części szpitala dla Centrum Zdrowia Tuchów. I skoro już przywołałeś mój program wyborczy, to głosowanie za tym wynajmem/przejęciem byłoby sprzeczne z ta częścią mojego programu wyborczego, która mówiła o braku mojej zgody na komercjalizację i prywatyzację szpitala. Co jeszcze zrobiłam dla szpitala? Byłam tą radną, która upomniała się o pielęgniarki, gdy dyrektor zmniejszył ich liczbę na dyżurach. To było w maju 2016 roku. W biurze rady powiatu znajdziesz moje pismo do Dyrektora ZOZ w tej sprawie. Interweniowałam w Starostwie i na sesjach, ale czy naprawdę chcesz to wiedzieć, czy wolisz hejtować? Wszelkie informacje znajdziesz w Biurze Rady Powiatu – wybierz się tam faktycznie i zbadaj moją pracę. Twój feedback byłby dla mnie cenny.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 37)
 39. 16 marca 2018 o 01:11
  Monia :
  Pani Aniu proszę się nie tłumaczyć ktoś kto jest zainteresowany działalnością powiatu wie że jest Pani najfajniejszą kompetentną i zadająca najtrafniejsze pytania radną. Nie głosowaliśmy (z mężem) za Panią ale liczę że da nam Pani okazję za rok Pozdrawiamy i tak trzymać!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 26)
 40. 16 marca 2018 o 17:00
  Ciekawy??? :
  ...tak pupdt zmniejsżyło bezrobocie, że moje dzieci po kilku miesiącach w pośredniku, sami bez pomocy pupdt wyjechały do normalnej pracy za godne wynagrodzenie...a tak naprawdę pośrednictwo pracy powinno być agencją prywatną i otrzymywać pieniądze dopiero po znalezieniu komuś pracy...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 28)
 41. 16 marca 2018 o 19:22
  Konopielka :
  Pani radna Anno,że tak rozpoczne od anegdoty, na początku chciałabym uczulić, żeby pani się nadmiernie nie przeceniała, w moim komentarzu nie było krzty hejtu względem pani osoby. Dyskusja pod informacją na stronie KD sprowadzała się do sytuacji w Szpitalu Dąbrowskim i interpelacją radnej Chrabąszcz. W związku z tematem dyskusji, naturalnym wydaje się zwrócenie do przewodniczącej Komisji Rewizyjnej i członka komisji Edukacji i Polityki Społecznej. Proszę wiec naprawdę nie traktować tego jako coś osobistego a tym bardziej jako hejt. Będąc wyborcą, mieszkanką Dąbrowy Tarnowskiej i prowadząc działalność gospodarzą na terenie gminy płace podatki ( CIT, podatek od nieruchomości , środków transportu itd.). Z nich to opłacani są pracownicy samorządowi, radni miejscy jak również powiatowi. W związku tym daje mi to prawo do zainteresowania się w jaki sposób, osoby te wykonują swoje obowiązki. Dieta radnego powiatowego to ok. 66.000 zł (sześćdziesiąt sześć tysięcy złotych ) za kadencje, daje to ok. 1.400 zł miesięcznie na rękę . To tyle, ile wielu mieszkańców naszego powiatu miesięcznie zarabia pracując cały miesiąc w trybie 160 godzin / msc. ( w roku 2016 najniższa pensja na rękę - 1.355 zł w 2017 r. – 1.495 zł). Swoją drogą warto również ustalić ( i tak się zrobi ), czy w czasie obrad Rady Powiatu i „wypełnianiu mandatu” na wszelakich uroczystościach, radni pozostają urlopowani bez prawa do wynagrodzenia w zakładach pracy. Czy hejtem jest to, że chce wiedzieć co, za tą dietę zrobiła pani dla nas mieszkańców, defakto pracodawców? Do tej pory nie natknęłam się nigdzie na jakakolwiek informację o pani działaniach. No może o udziale w jakiś „uroczystościach” i to w czasie pracy w gminie ( mowa o informacjach w których wskazano udział pani jako radnej, a nie, pracownika gminy ). Być może okaże się, oby nie, że za 4 lata wiele się nie zrobiło, nie tylko w kwestii szpitala ale sprawach całego powiatu. Sama pani widzi, że w pani odpowiedzi zamieszczonej na KD, niezbyt wiele sukcesów i inicjatyw udało się przytoczyć. Bycie Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej i członkiem Komisji EiPS daje ogromne możliwości i uprawnienia ( dla przypomnienia pani i czytelników : „Komisja Rewizyjna prowadzi kontrolę działalności Zarządu Powiatu oraz opiniuje pracę Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli a także opiniuje wykonanie budżetu powiatu. Komisja rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu powiatu i występuje z wnioskiem do Rady Powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielania absolutorium Zarządowi.”- Komisja Edukacji i Polityki Społecznej „Prowadzi sprawy z zakresu edukacji publicznej, promocji i ochrony zdrowia, pomocy społecznej, polityki prorodzinnej, wspierania osób niepełnosprawnych, kultury i ochrony dóbr kultury, oraz kultury fizycznej i turystyki, a także ochrony konsumenta.”) Może nie należycie wykorzystano te funkcje ? Pisanie, że nikt nie chciał być w komisji rewizyjnej i że jest tam pani za karę jest po prostu poniżej wszelkiej krytyki - pozostawiam to bez komentarza. Trudno ocenić mi pani pracę w samorządzie gminnym, ale zdecydowanie niewłaściwym jest korzystanie w czasie pracy z mediów społecznościowych z jakichkolwiek pobudek . W mniej „uwujkowionych” instytucjach za takie coś wylatuje się z automatu na bruk. Ale cóż, nie moje rybki nie moje akwarium. Ale wróćmy do sedna , póki co, nie ma się co ekscytować. Poczytam, przygotuje się i wtedy wrócimy do rozmowy, być może również na „innym forum” i w innych okolicznościach. P.S. Wyrażam nadzieję, że mój„ feedback jest dla pani cenny”.I NIE potraktuje go pani w kategorii hejtu. Na tą chwilę nie oceniam , nie osądzam , tylko pytam bez stawiania tez. A tak po ludzku, zachęcam do „zagęszczenia ruchów” bo czas ucieka i w sprawozdaniu z kadencji na kartce może być pusto.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 29)
 42. 17 marca 2018 o 16:20
  Ja :
  Pani Aniu widać że ktoś chce odwrócić uwagę od swojej bezczynności atakując Panią.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 29)
 43. 18 marca 2018 o 22:23
  Anna Witowska :
  Do Konpielki: Domyslam sie kim jestes i taka z Ciebie kobieta, jak ze mnie krolowa angielska. Do zobaczenia we wtorek.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 32)
 44. 19 marca 2018 o 18:37
  Anna Witowska :
  Uważaj Konopielko, bo balansujesz na granicy oszczerstw, co do mojego zaszczycania imprez w godzinach pracy. Na pewno niczego nie zaszczycam bez uzgdodnienia z przełożonymi i na pewno nie siedzę bezczynnie ozdabiając te imprezy moją przecudną urodą - robię zdjęcia i piszę relację. Mam prawo bronić swojego dobrego imienia, a nawet podjąc kroki prawne. Co innego pytać o mojego "Rejtana", a co innego kwestionować publicznie moją etykę pracy. Ciekawe, że tyle o mnie wiesz, albo było googlowanie na maksa, albo chodzimy tymi samymi drogami.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 21)
 45. 19 marca 2018 o 19:41
  Pipi obiektywna :
  Czy w Dąbrowie Tarn. są tylko dwie radne na które próbuje się zrzucić odpowiedzialność za sytuację w Szpitalu w którym de facto powinny nastąpić zmiany kadrowe. Czy w obecnej sytuacji od radnej Anny Witowskiej czy radnej Marty Chrabaszcz coś zależy w Powiecie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 21)
 46. 19 marca 2018 o 22:48
  hakenkrojc :
  Do Pipi.Zmiany kadrowe?Na jakim szczeblu?Czy powiatowo rodzinnym?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 47. 20 marca 2018 o 19:36
  Mlody dwa :
  A co na to wszystko nasz poseł? Może warto żeby się zainteresował tą błazenadą?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 8)
 48. 20 marca 2018 o 20:45
  veto :
  Myślę że lepszy byłby przykład gminy DT - w układzie rodzinno-towarzyskim, nepotyzm w najczystszej formie. Ale wybory tuż tuż panowie sublokatorzy Białego Domku.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 49. 29 marca 2018 o 00:22
  Soltys :
  Mlody czyzbys sugerowal sejmowa komisje sledcza?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 50. 13 lipca 2018 o 09:17
  ula :
  Konkursy na stanowiska urzędnicze przeprowadzane są dla formalności i nie mają nic wspólnego z ideą jakiej te konkursy miały przyświecać. Mój mąż jest tego kolejnym przykładem, jak wiele tu przytoczonych - obecnie szkoda na konkursy chodzić i robić tło. Sądzę że tu pojawia się problem na późniejszy czas.. bo trzeba wziąć odpowiedzialność za tych pracowników. Nie umniejszam kompetencjom tym które posiadają te osoby ich wiedzy czy doświadczeniu ale nie jestem pewna że to najlepsze co mogło spotkać urząd, który ma dbać o moje interesy i czynić świat dla mnie urzędowy i lepszy. przeczytałam całe wypociny na tym forum - niestety odbijamy piłkę, a potrzeba nam dobrego menagera.. z dobrą załogą, która poprowadzi naszym miastem. Mam wrażenie że radni, urzędnicy i wszyscy po kolei w największej mierze myślą o sobie a nie próbują wspólnych działań dla dobra społeczeństwa. To takie skubanie , szczypanie ale nie przekłada się na efekty. Ogarnijcie się. Potrzebujemy fachowców nie polityków - to kosztuje - więc łatwiej zatrudnić kolejnego swojego niż dobrego zarządzającego - i w centrum polonijnym, ośrodku zdrowia, szpitalu itd.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 51. 6 sierpnia 2018 o 11:21
  Marcin :
  informacja o nowej inwestycji jeszcze się nie pojawiła na stronie kuriera ale pozwolę sobie skomentować .... Droga do gospodarstwa na Morzychnie. Proporcjonalne i racjonalne wydatkowanie pieniędzy publicznych ? 1 gospodarstwo jeden uzytkownik droga za 79 tyś. kpiny. Ludzie w gminie czekają na oświetlenia, chodniki drogi itp które służyć mogą większej ilości osób a my budujemy droge betonową dla ciągników rolniczych jednego gospodarza którym wszystko jedno czy jada po błocie czy po nawierzchni. Żart
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 52. 28 września 2018 o 18:20
  Józef :
  Wszędzie rodzinnie w Laskówce Choraskiej do wyborów matka i córka startują......
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)