Dzisiaj:
Poniedziałek, 25 września 2023 roku
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

PROGRAM MAŁOPOLSKA LOKALNIE NA TERENIE POWIATU

14 września 2023 | Brak komentarzy

Małopolska Lokalnie to konkurs grantowy, po którego środki po raz kolejny sięgnęły młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dąbrowskiego.

W tym roku dofinansowanie na realizację swoich pomysłów otrzymało m.in. Koło Gospodyń Wiejskich w Podborzu. W ramach projektu „Razem budujemy, razem grilujemy” aktywni mieszkańcy Podborza i Brnia wspólnymi siłami wybudowali obok budynku świetlicy wiejskiej drewnianą altanę, która stanowić będzie miejsce spotkań oraz integracji społecznej.

Pierwsze wspólne biesiadowanie lokalnej społeczności pod nowo wybudowaną altaną zaplanowano na 23 września br. Jak zapewniają organizatorzy dla uczestników wydarzenia nie zabraknie grilowanych kiełbasek, pieczonych ziemniaków, a także słodkości przygotowanych przez panie z KGW. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną różne zabawy i gry, a także inne ciekawe atrakcje.

W ramach Programu Małopolska Lokalnie dofinansowanie otrzymało także Stowarzyszenie „Wokół kultury” z Olesna. Projekt pn. „Siła pamięci” zakłada publikację tomiku wierszy napisanych przez 15. mieszkańców powiatu dąbrowskiego w wieku 50+. Finałem całego przedsięwzięcia będzie uroczysta promocja ww. tomiku, połączona z koncertem Kapeli góralskiej Kosor z Żywca z okazji Dnia Seniora. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 1 października br. o godzinie 17:00. Lokalnymi partnerami projektu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie.

Dofinansowanie na realizację projektu „Muay Thai” otrzymała także grupa nieformalna działająca pod patronatem ww. Stowarzyszenia „Wokół Kultury” w Oleśnie. W ramach projektu przez okres wakacji na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Oleśnie przeprowadzono cykl zajęć muay thaj (boks tajski), w których uczestniczyły dziewczęta i chłopcy w wieku 10-16 lat (łącznie 24 osoby). Zajęcia prowadził zawodowy bokser Michał Czosnyka, do którego największych osiągnięć należy zdobycie srebrnego oraz brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Muay Thai, a także mistrzostwo Małopolski w boksie olimpijskim. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży z gminy Olesno do aktywności fizycznej oraz zachęcenie do ćwiczeń sprawnościowych i nabywania nowych umiejętności sportowych oraz samoobrony techniką Muay Thai zwanej również sztuką „ośmiu kończyn”.

Małopolska Lokalnie jest Programem wspierającym mieszkańców województwa małopolskiego, którzy angażują się w działania na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności. Poprzez realizację Programu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze pomagają w realizacji przedsięwzięć społecznych grupom nieformalnym i młodym organizacjom pozarządowym, wspierają także w rozwoju młode organizacje pozarządowe.

Program grantowy Małopolska Lokalnie jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, a także ze środków Miasta Krakowa oraz powiatów: oświęcimskiego, myślenickiego, wielickiego, gminy Kęty i gminy Chrzanów oraz Alexander Mann Solutions Poland. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

powiatdabrowski.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)