Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

PRZYGOTOWANIA DO WYDARZENIA PATRIOTYCZNEGO

18 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego otrzymało dotację na zadanie „Dąbrowa Tarnowska pamięta o Żołnierzach Niezłomnych” w wysokości 13000 zł, w ramach programu Mecenat Małopolski – I edycja.

17 kwietnia podczas uroczystości w Centrum Sztuki Mościce Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego w asyście radnych wojewódzkich wręczył okolicznościowe czeki beneficjentom.

W imieniu STKPD odebrał czek Paweł Chojnowski – Sekretarz Stowarzyszenia i autor wniosku aplikacyjnego. Podczas uroczystości odebrali również swoje czeki przedstawiciele dwóch innych stowarzyszeń z powiatu dąbrowskiego: Krystyna Guzik (UTW przy DDK) oraz Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Kazimierz Olearczyk – Wójt Bolesławia (Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego).

Jednym z kluczowych elementów zadania publicznego „Dąbrowa Tarnowska pamięta o Żołnierzach Niezłomnych” będzie koncert patriotyczny 3 maja o godz.17:00 na parkingu DDK (w razie złej pogody w sali kinowej). Wystąpią aktorzy Teatru Zagłębie w Sosnowcu: Beata Marczewska i Tomasz Muszyński, z towarzyszeniem pianisty, akordeonisty i trębacza. Współorganizatorem i partnerem strategicznym jest Dąbrowski Dom Kultury.

Rozpoczęto intensywne przygotowania do realizacji projektu.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)