Piątek, 29 marca 2024 roku
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn

Puchar Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie

16 maja 2011 | komentarze 3

13-14 maja rozegrano II Rundę Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie. Tym razem strzelania odbyły się na torach otwartych na obiekcie „Stelli” Kielce.

Na zawodach reprezentantami „Dąbrovii” byli: Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot,  w sumie startowało 160-ciu zawodników i zawodniczek.

Po dwoch dniach zmagań nasi zawodnicy wywalczyli kwalifikacje do rundy finałowej. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i wysokiej konkurencji, nasi łucznicy świetnie sobie radzili. Do finałów przystąpili odpowiednio:  A. Bulwa z 4 miejsca, K. Mickiewicz z 12 miejsca i J. Kot z 21 miejsca.

Wszystko szło po naszej myśli. Pierwsze pojedynki zostały gładko wygrane przez naszych zawodników. Niestety zabrakło trochę  szczęścia. Jakub Kot w trzecim starciu o wejście do najlepszej ósemki zawodów uległ minimalnie swojemu przeciwnikowi i ostatecznie zakończył rywalizację na miejscach 9-16.

Jednak najwięcej emocji dostarczyły nam Agata i Katarzyna. Świetnie eliminowały swoje przeciwniczki i niestety pech sprawił, że w ćwierćfinale trafiły na siebie. W ostatecznym starciu lepsza okazała się K. Mickiewicz, eliminując A. Bulwę, która zawody ukończyła na 8 miejscu.

W półfinale Kasia trafiła na Justyne Mospinek („Piątka” Zgierz) – jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce. Jednak Kasia zachowała zimną krew i świetnie strzelała. Pojedynek zakończył się remisem 5:5 i o wszystkim zadecydował baraż (jedna wystrzelona strzała), w którym niestety nasza zawodniczka uległa rywalce. Przystępując do ostatniego pojedynku Mickiewicz była zdeterminowana i nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa. Wygrała pojedynek 6:4, ze swoją koleżanką Kariną Lipiarską („Grot” Zabierzów) – Mistrzyni Świata Juniorek. Kasia Mickiewicz ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Nasi zawodnicy startowali jeszcze w konkurencji MIX (najlepsza zawodniczka i zawodnik po kwalifikacjach), w której uplasowali się na 6 pozycji.

W tym samym czasie rozgrywana była I Runda Pucharu Małopolski w Krakowie. Młodsi łucznicy również nie próżnowali i nie mieli zamiaru pozostawać gorsi od swoich starszych kolegów i koleżanek. Naszych 5-ciu reprezentantów spisało się rewelacyjnie co potwierdzają poniższe wyniki. Niestety również w tych zawodach nie ominął nas pech. Po zwycięstwie na dystansie 50 metrów z przyczyn technicznych z dalszej rywalizacji wycofać musiał się Bartosz Filipek. Na szczęście jego koledzy  nie  zawiedli i było się z czego cieszyć. Oto wyniki w ogólnej klasyfikacji po dwóch strzelonych odległościach w poszczególnych kategoriach wiekowych :