Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

PUCHAR PSZCZÓŁKI DĄBRÓWKI WRĘCZONY

6 czerwca 2024 | Brak komentarzy

W Dąbrowskim Domu Kultury po raz siedemnasty odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej, ale po raz pierwszy miał nową formułę.

Głównym trofeum był Puchar Pszczółki Dąbrówki, która bawiła dzieci podczas Filmowego Dnia Dziecka i na niedawnym festynie z okazji święta najmłodszych. Organizatorem konkursu był – jak co roku – DDK.


Rywalizacja młodych talentów recytatorskich była w DDK 5 czerwca 2024 r. Komisja artystyczna w składzie: Paulina Białas (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Paweł Chojnowski po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Zuzanna Cholewa (SP w Smęgorzowie)

II miejsce – Maciej Krupiński (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce ex aequo – Antonina Gnat (SP w Smęgorzowie), Alan Pruchnicki (SP w Nieczajnie Górnej), Maja Tabor (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Zuzanna Minorczyk (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

wyróżnienia: Michał Drożdż, Weronika Minor (obydwoje – SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Wiktoria Łoś (SP w Nieczajnie Górnej), Kinga Jarosz (SP w Smęgorzowie), Emma Morawiec (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Puchar Pszczółki Dąbrówki, nagrody książkowe (I-III miejsca i wyróżnienia) i dyplomy oraz słodycze dla wszystkich uczestników ufundował organizator konkursu.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)