Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

RAJD ROWEROWY W 104 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

14 listopada 2022 | Brak komentarzy

06.11.2022 r. grupa młodzieży wraz z nauczycielami z PCEiKZ w Szczucinie w sposób szczególnie nietypowy, ale bardzo ambitny uczciła 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dając tym samym wyraz patriotyzmu i dbałości o tradycje narodowe.

Z inicjatywy nauczycieli p. Andrzeja Radłowskiego, p. Ewy Szuścik-Radłowskiej, p. Anny Gumułki młodzież i opiekunowie podjęli wielkie wyzwanie jakim było pokonanie 104 km trasy rowerowej.

Ich postawa i zaangażowanie zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie ponieważ w ten sposób uczcili tych, którzy oddali życie za Niepodległą Wolną Ojczyznę.

„Patriotyzm dla każdego oznacza coś innego: dla nas to duma z bycia Polakiem, znajomości historii, dbanie o pamięć przodków, naszych rodaków.”

Rajd w 104 rocznice odzyskania niepodległości wyruszył spod szkoły. Odbywał się w malowniczym krajobrazie ścieżki rowerowej Powiśla Dąbrowskiego, a po przejechaniu mostu na Wiśle w Borusowej, kontynuowany był w równie urokliwym województwie świętokrzyskim. Uczestnicy w świetnym nastroju, z ogromnym zapałem i determinacją pokonywali wszystkie wytyczone odcinki trasy. Narzucając niesamowite tempo jazdy, nie zważali jak ogromny wysiłek czeka ich na podjazdach i wzniesieniach.

Liczył się tylko cel, czyli przejechanie 104 kilometrów, pokonanie własnych ograniczeń, pokazanie innym, jak można realizować konsekwentnie i wytrwale to, co zaplanowane i zamierzone. Całe przedsięwzięcie zakończyło się ogromnym sukcesem i satysfakcją, a uczestnikom pozostały na pamiątkę wspomnienia, wrażenia oraz pamiątkowe, okolicznościowe koszulki rajdowe.

W Rajdzie Rowerowym z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy PCEIKZ w Szczucinie:

Kwiatkowski Kamil
Bielat Karol
Białas Karol
Topór Piotr
Grędys Kamil
Nowakowski Kacper
Nowak Wiktor
Syper Adrian
Pogonowski Jakub
Jachym Marek
Urban Lucjan
Najduch Mariusz
Jasica Krzysztof
Będkowski Jarosław
Gumułka Anna
Szuścik-Radłowska Ewa
Radłowski Andrzej
Banaś-Rzymska Krystyna

Organizatorzy rajdu dziękują wszystkim osobom i instytucjom wspomagającym inicjatywę przeprowadzenia „Rajdu Rowerowego z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości” oraz Uczestnikom i osobom zaangażowanym w akcję.

PCEiKZ w Szczucinie


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)