Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

ROBERT KOWAL Z NAGRODĄ W KONKURSIE AGROLIGA

10 września 2019 | Brak komentarzy

Wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej z całą przyjemnością informujemy, że Pan Robert Kowal otrzymał nagrodę Wicemistrza Małopolski w kategorii „Rolnik” w konkursie Agroliga 2019.

Nagrodę odebrała, żona Pana Kowala Pani Beata Kowal, podczas Agropromocji – największej imprezą okołorolniczą w regionie, zorganizowanej przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Serdecznie dziękujemy naszym rolnikom za promocję Powiśla Dąbrowskiego nie tylko na ziemi sądeckiej ale i w całej Małopolsce.

A konkurencja była duża. Wielu rolników pretendowało do tej zaszczytnej nagrody, jednakże wytrwałość rodziny Kowalów, ciężka praca, tradycje rodzinne w produkcji mleczarskiej oraz odwaga w kontynuowaniu produkcji rolniczej na skalę ponad przeciętną— przynosi sukcesy.

Przypomnijmy, że Kowalowie rozpoczęli budowę nowej obory w maju 2016 r. W ciągu niecałego roku powstał nowoczesny budynek o wymiarach: długość 72 m i szerokość 26 m oraz przylegająca do niej hala udojowa o wymiarach 15,4 m x 12 m. Powstał również zbiornik na gnojowicę o pojemności 1612 m3. W oborze zainstalowano halę udojową typu rybia ość 2 x 10, która została wyposażona w mierniki z certyfikatem ICAR z pomiarem przewodności mleka.
Dój odbywa się w obiekcie dwa razy dziennie, a pozyskane mleko trafia do chłodni o pojemności 10 tys. litrów. Obiekt został podzielony na dwie strefy oddzielone od siebie stołem paszowym. W pierwszej strefie przeznaczonej dla krów w laktacji znajduje się 140 boksów legowiskowych. Obornik usuwany jest za pomocą systemu zgarniaczy. Druga część budynku została przeznaczona dla krów zasuszonych, jałówek cielnych oraz opasów.
Najnowocześniejsza obora w Małopolsce została otwarta 25 lutego 2017 roku, w Morzychnie w powiecie dąbrowskim.

Warto wspomnieć, że całość inwestycji została sfinansowana bez pomocy środków unijnych, co stanowiło i stanowi dodatkowe wyzwanie dla rodziny Państwa Kowali. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że gospodarstwo wytypowane przez nasze biuro Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej do „Agroligii 2019” otrzymało tak wysokie miejsce.

UM w DT/ Anna Morawiec
Kierownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Dąbrowie Tarnowskiej


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)