Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

ROCZNICA ROSYJSKIEJ AGRESJI NA UKRAINĘ

24 lutego 2023 | 1 komentarz

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już rok. 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się wojna, która trwa do dziś.

Ta inwazja zbrojna bez wątpienia odcisnęła się na kartach historii świata i wciąż pozostawia swoje piętno na niezliczonych losach ludzkich. Ukraina cały czas dzielnie się broni, jednak wciąż giną żołnierze i cywile, a miasta i wsie są bombardowane.

Powiat Dąbrowski solidarny z Ukrainą!

Po wybuchu wojny do Polski zaczęły uciekać rzesze Ukraińców, przede wszystkim kobiety i dzieci. Wielu wolontariuszy z naszego regionu tuż po wybuchu wojny pomagało również na granicy polsko-ukraińskiej.

Od samego początku tego konfliktu zbrojnego samorząd powiatowy oraz samorządy gminne, instytucje, organizacje pozarządowe i parafie wspólnie z lokalną społecznością nieustannie wspierają naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. Zarówno samorządy, jak i mieszkańcy przyjęli uchodźców. Łącznie na terenie powiatu dąbrowskiego schronienie znalazło ponad 550 osób.

Organizowane były również liczne zbiórki i transporty humanitarne na Ukrainę. Cały czas też udzielane jest wsparcie tym, którzy pozostali na Powiślu.

W tym trudnym czasie dla wolnej i niepodległej Ukrainy wyrażamy solidarność z naszymi sąsiadami. Szczególne słowa wsparcia kierujemy do naszych przyjaciół z partnerskiego miasta Bałta w obwodzie odeskim.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 26 lutego 2023 o 17:57
    ZASMUCONY :
    czynić dobro bliźniemu to jak samemu to niema wymiaru w obliczu tragedii Bogu dziękować i prośmy dobrego Boga aby prawa ręka agresora pentagonu nie nacisnęła zielonego przycisku bo wtenczas putin nie daroje
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)