Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

RODZINNY FESTYN W GRUSZOWIE WIELKIM

25 sierpnia 2022 | 1 komentarz

„Wolny czas szansą dla nas” to już kilkuletnia tradycja letnich festynów rodzinnych w Gruszowie Wielkim organizowanych wspólnie przez sołectwo i Zarząd OSP Gruszów Wielki.

Ostatni z nich odbył się w niedzielę 22 sierpnia br. na placu przez Domem Ludowym. Gospodynią festynu była sołtys Gruszowa Wielkiego, a zarazem Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej – Józefa Taraska.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, reprezentująca gminę Dąbrowa Tarnowska Anna Jastrzębiec-Witowska, p.o. Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej oraz nowy proboszcz parafii M.M. Kolbego w Gruszowie Wielkim ks. Marek Synowiec.

Program imprezy obfitował w konkursy i zabawy dla dzieci, które chętnie nagradzano za popisy wokalne, recytatorskie i akrobatyczne. Autorską oprawę muzyczną tego sierpniowego popołudnia zapewnił zespół Gabi Band.

Ważną częścią festynu była pogadanka policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej na temat bezpieczeństwa dzieci na drogach, zalet posiadania karty rowerowej i zakładania kasków podczas jazdy rowerem, na rolkach i hulajnodze. Policjanci poruszyli także temat spożywania przez nieletnich alkoholu i używek, przestrzegali przed używaniem narkotyków. Apelowali do rodziców o uważność wobec dzieci i ich problemów, zwłaszcza w okresie nastoletnim. Dzieci mogły też zobaczyć policyjny samochód od środka.

Druhowie z OSP Gruszów Wielki również uatrakcyjnili program dnia poprzez udostępnienie samochodu i elementów stroju strażackiego dla dzieci. Jak zwykle podczas podobnych uroczystości wielkim powodzeniem cieszyły się lokalne kulinaria: pierogi z kapustą domowej roboty, ciasta i rurki z kremem oraz kiełbasa z grilla.

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie w kwocie 5200 zł w ramach otwartego konkursu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej na realizacje zadania publicznego w zakresie zagospodarowania czasu wolnego środowisk zagrożonych, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

UM w DT


fot. Anna Jastrzębiec-Witowska


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 26 sierpnia 2022 o 07:54
    Julka :
    Lichy ten festyn
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -4 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)