Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

SEJMIK KOBIET WIEJSKICH

31 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

Gminny Ośrodek Wodny w Radgoszczy-Narożnikach w niedzielę, 28 sierpnia należał do pań z całej Małopolski, ale i z Łodzi, Lubelszczyzny oraz woj. zachodniopomorskiego.

W Sejmiku Kobiet Wiejskich uczestniczyły również posłanki Anna Pieczarka, Urszula Augustyn i Urszula Nowogórska. Atmosfera była znakomita! Na wydarzenie zaprosiły: Małopolska Izba Rolnicza, Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz Gmina Radgoszcz.

Sejmikowi towarzyszyła inicjatywa “Kolorowe witaminy dla chłopca i dziewczyny” z konkursami z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Były też dmuchańce dla dzieci, a imprezę zakończyła zabawa taneczna taneczna z zespołem Rivia.

Teren obiektu nad zalewem w Narożnikach był wypełniony stoiskami ze smakołykami przygotowanymi przez panie z KGW w Szreniawie, miejscowości Lipie i Śleszowicach. Nie zabrakło też przysmaków przygotowanych i serwowanych przez gospodynie z Radgoszczy i Luszowic. O oprawę muzyczną tego wyjątkowego spotkania zadbał zespół Con Affetto.

Witam wszystkich na naszej ziemi radgoskiej, która jak sama nazwa wskazuje jest rad wszystkim gościom, którzy do nas przybywają. Wszystkimi siłami dążyłam do tego, żeby sejmik miał miejsce w mojej rodzinnej gminie. Wszyscy goście mają się czym pochwalić. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Apeluję, aby dbać o rolnictwo i wieś, ponieważ dbamy o bezpieczeństwo żywnościowe kraju – zaznaczyła Marzena Warias z Małopolskiej Izby Rolniczej.

W debacie uczestniczyły: parlamentarzystki Anna Pieczarka, Urszula Augustyn i Urszula Nowogórska, Teresa Gondek – współzałożycielka radgoskiej firmy Tarsmak, Wiesław Borczyk -prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Anna Rydzkowska z Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Ewa Bednarek z Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Marta Gawron i Violetta Tobiasz z Lubelskiej Izby Rolniczej, prof. dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Krystyna Janecka i Marzena Warias z Małopolskiej Izby Rolniczej, Izabela Stefańczyk – zastępca dyrektora oddziału regionalnego ARiMR w Krakowie, Celina Lachor z KRUS oraz Joanna Kempa z TUW. Radgoska poetka Maria Gmyr przygotowała okolicznościowy wiersz oraz wręczyła upominki organizatorkom przedsięwzięcia.

Panie dzieliły się doświadczeniami i spostrzeżeniami z działalności, w której się specjalizują. To była cenna wymiana opinii. Po dyskusji panie pokazały, że potrafią się też znakomicie bawić. Śpiewy i tańce połączyły osoby zgromadzone w Gminnym Ośrodku Wodnym w Narożnikach.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)