Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

„SPACER SERC” DO SERCA DĄBROWY TARNOWSKIEJ

29 września 2023 | Brak komentarzy

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania i Światowym Dniu Serca Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej gościł podczas „Poranka z Bajką” grupę „Tropiciele Przyrody” z Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Włączając się w III edycję Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” promowano literaturę, której bohaterem właśnie jest serce, ale też propagowano zdrowy styl życia, tak ważny dla wszystkich serc.


Po spotkaniu na świeżym powietrzu przed budynkiem biblioteki zaproszono przedszkolaków wraz z opiekunami na „SPACER SERC”, podczas którego dzieci rozdawały przechodniom własnoręcznie zdobione serduszka z cytatami. Przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej przywitała „spacerowiczów” Izabela Pintatara-Twardy z Biura Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, która ugościła „Tropicieli Przyrody” wierszem oczywiście o sercu.

Przedszkolacy otrzymali serduszkowe pakiety oparte na materiałach udostępnionych przez głównych organizatorów akcji Czytamy z Sercem – Małgorzatę Ficoń (bibliotekarkę, autorkę projektu „Czytamy z Sercem” i strony „Między Regałami” https://www.facebook.com/MiedzyRegalami), Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Tarnowskich Górach.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)