Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

SPOTKANIE OPŁATKOWE W LUSZOWICACH

26 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Kilkaset osób uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym dla ludzi starszych i samotnych, które miało miejsce na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Luszowicach.

To jedno z największych wydarzeń w gminie Radgoszcz powróciło po przerwie wywołanej pandemią. Uczestnicy spotkania podkreślali, że czas izolacji, dystansu społecznego był trudnym okresem.

Dlatego z radością uczestniczyli w opłatku, oddając się bezpośrednim rozmowom, którym towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Luszowicach.

Seniorzy otrzymali moc serdecznych życzeń zarówno świątecznych, jak i z okazji Dnia Babci i Dziadka. Życzenia składali wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa, wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk, kierownik GOPS Anna Kaleta oraz dyrektor SP w Luszowicach Łukasz Wilk. – Widać po licznej frekwencji, że te spotkania są konieczne i potrzebne. Gratuluję gospodarzowi gminy tej inicjatywy – podkreślał wicestarosta Krzysztof Bryk, który podczas imprezy dobił targu z kolędnikami z OSP w Smykowie, nabywając turonia.

Wesołych występów artystycznych było wiele. Już przy drzwiach wejściowych na salę przygrywali muzycy. Następnie po części oficjalnej scena należała do uczniów z Luszowic, którzy wystawili jasełka. Z kolei Panie z Klub Senior+ w Smykowie zachwyciły zgromadzonych swoją wesołą inscenizacją, zapraszając wszystkich na… ziółka. Seniorzy oklaskiwali też młode wokalistki ze szkoły w Luszowicach. Niespodzianką była wizyta wspomnianych już kolędników z OSP w Smykowie. Na koniec bawiono się przy muzyce ludowej.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)