Dzisiaj:
Niedziela, 22 maja 2022 roku
Emila, Heleny, Jana, Julii, Wiesława, Wisławy

SZCZUCIN: POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

11 maja 2022 | Brak komentarzy

Na co dzień ratują życie i mienie teraz przyszedł czas by im za to podziękować. Strażacy, bo o nich mowa mają swoje święto początkiem maja w dniu wspomnienia św. Floriana.

Z tej okazji zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Szczucinie.

To jest bardzo ważna uroczystość, to jest świętowanie strażaków Państwowej Straży Pożarnej, strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak naprawdę to jest jedno święto w roku kiedy możemy się spotkać, możemy poświętować i podsumować całą działalność naszego roku, ponieważ z reguły to spotykamy się przy akcjach ratowniczo-gaśniczych, często przy ćwiczeniach – daj Boże żeby to były tylko ćwiczenia. Tak jak widzimy, tych zdarzeń jest bardzo dużo i ta współpraca pomiędzy strażami ochotniczymi i PSP musi być a dziś to jest podsumowanie tej działalności i świętowanie – wyjaśniał st. bryg. Mariusz Łaciak, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Mamy okazję, żeby podziękować za ich pracę za ich służbę za wszystko co robią dla mieszkańców powiatu, dla ich bezpieczeństwa – podkreślał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

Kolejny raz gmina Szczucin przygotowywała obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęliśmy oczywiście Mszą Świętą w kościele parafialnym u ks. Kapelana Zygmunta Warzechy, który jednocześnie obchodził jubileusz 40-lecia swojej pracy kapłańskiej – mówił Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Szczucin.

Po Mszy Świętej przemaszerowano na Plac Targowy, gdzie miała miejsce oficjalna część wydarzenia. Był uroczysty apel, awanse, odznaczenia i przemówienia zaproszonych gości. Wśród nich byli parlamentarzyści z regionu.

Co roku każdego maja jak rozpoczyna się święto św. Floriana jako patrona strażaków to cała brać strażacka, jak również samorządowcy, rząd uroczyście obchodzą to święto – mówił poseł Wiesław Krajewski.

Druhny i druhowie obchodzą swoje święto, dzisiaj celebrujemy je na szczeblu powiatowym w powiecie dąbrowskim. Bardzo dużo strażaków, dużo jednostek OSP i to taki dzień, żeby powiedzieć wielkie słowo dziękuję i żeby świętować – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

W wydarzeniu dział wzięli też mieszkańcy Szczucina i powiatu dąbrowskiego.

Tarnowska TV/ fot. szczucin.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)