Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

SZCZUCIN:OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA SENIORÓW

22 lipca 2022 | 1 komentarz

Seniorzy z gminy Szczucin zostali wyposażeni w opaski bezpieczeństwa, które pozwalają na stałe monitorowanie stanu zdrowia, pomoc w razie potrzeby ratownika medycznego.

Opaski posiadają min. funkcje bieżącego monitorowania tętna, temperatury, ciśnienia, połączenia głosowego, przycisku SOS, przypominanie o potrzebie zażycia lekarstwa i jeszcze inne istotne elementy wpływające na wzrost bezpieczeństwa Seniorów.

Program realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie posiada główny cel – bezpieczne funkcjonowanie seniorów w ich miejscu zamieszkania. Dlatego uruchomili usługi istotnie wpływające na poprawę bezpieczeństwa.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczucinie na realizacje programu Wsparcia Seniorów z terenu Gminy Szczucin na rok 2022, pieniądze otrzymał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 dla seniorów 65+, działającym w ramach środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Program składa się z dwóch modułów. Moduł drugi który realizujemy ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Seniorzy już od dzisiaj korzystają z opasek bezpieczeństwa.

szczucin.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 22 lipca 2022 o 16:33
    Barbara :
    Dąbrowscy seniorzy też chętnie by skorzystali. My też mamy Ośrodek Pomocy Społecznej.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)