Niedziela, 5 maja 2024 roku
Ireny, Ity, Piusa, Teodora, Waldemara, Zdzibora

Szkolna drużynowa liga lekkoatletyczna

29 maja 2013 | Brak komentarzy

W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego na obiektach MGOSiR 29.05.2013 r. zostały przeprowadzone Mistrzostwa Gminy i Powiatu – szkolna drużynowa liga lekkoatletyczna.

Do rywalizacji o awans na zawody rejonowe i tytuły mistrzowskie zgłosiły się gimnazja z terenu gminy i powiatu.

Program zawodów:

Dziewczęta – bieg na 100m, 300m, 600 m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100 m.

Chłopcy – bieg na 100m, 300m, 1.000 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, sztafeta 4 x 100 m.

W kategorii dziewcząt I miejsce i tytuł Mistrza Gminy i Mistrza Powiatu zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 777 pkt.

II miejsce – V-ce Mistrz Gminy i Powiatu – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej -624 pkt

III miejsce – II V-ce Mistrz Powiatu – Gimnazjum Szczucin – 622 pkt

Skład Mistrzowskiej drużyny: Aleksandra Pagos, Daria Pasternak, Aleksandra Kogut, Jolanta Pawelec, Paulina Moździerz, Paulina Rzeźnik, Monika Wąż, Joanna Węgiel, Klaudia Boksa, Iwona Kot, Magdalena Foszcz, Agnieszka Kołodziej.

Wśród chłopców tytuł Mistrza Gminy i V-ce Mistrza Powiatu zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej –866 pkt

V-ce Mistrzostwo Gminy zdobyli chłopcy z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim – 712 pkt .

Mistrzostwo Powiatu zdobyła drużyna chłopców z Gimnazjum w Szczucinie – 874 pkt

III miejsce w powiecie – Gimnazjum Bolesław – 742 pkt

Skład drużyny z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskie- Mistrz Gminy: Dawid Bieś, Kamil Wolański, Adrian Stach, Artur Starzyk, Piotr Cygan, Klaudiusz Wozniak, Jakub Skrzyniarz, Wojciech Kozioł, Mateusz Stach, Kamil Mosio, Mateusz Kupiec, Paweł Wójcik, Mateusz Hamielec.

Skład drużyny z Gimnazjum w Szczucinie- Mistrz Powiatu: Kacper Nytko, Daniel Nowicki, Tomasz Babiec, Przemysław Gromski, Szczepan Mach, Sebastian Bednarz, Hubert Krukowski, Bartosz Gromski, Kamil Kukułka, Kamil Kapel, Krystian Kukułka, Arkadiusz Kupiec, Michał Pączek.

Zwycięskie drużyny z miejsc I – III zostały uhonorowane medalami, dyplomami, pucharami.

Nagrody wręczali w imieniu burmistrza Stanisława Początka i starosty Tadeusza Kwiatkowskiego nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Mirosława Kopeć, Jerzy Skoczylas, Agata Włodarczyk, Aneta Szlązak, Jerzy Dąbrowa.

źródło: MGOSiR